Informacje23 listopada 2019, 07:31,

Sprawdzamy wartość energetyczną siemienia lnianego. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną siemienia lnianego. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność siemienia lnianego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w siemieniu lnianym pochodzą w 13% z białka, 20% z węglowodanów i 67% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma siemię lniane, ile waży siemię lniane lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w siemieniu lnianym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Linseed - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma mięso mielone wieprzowe? Nie uwierzysz

Siemię lniane - kalorie i wartości odżywcze

Siemię lniane zawiera 534 kcal na 100g.

Na przykład garść ziaren siemienia lnianego (35 g) to około 187 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść ziaren siemienia lnianego (35 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 3.5 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 9.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 27 minut, pływać przez 22 minuty lub biegać przez 19 minut.

Czy siemię lniane tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w siemieniu lnianym stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii nasion i orzechów pod względem kaloryczności. Spożywanie siemienia lnianego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród nasion i orzechów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w siemieniu lnianym?

Ziarna siemienia lnianego zawierają 18.3 g białka na 100g.
Garść ziaren siemienia lnianego (35 g) zawiera ok. 6.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w ziarnach siemienia lnianego?

Ziarna siemienia lnianego zawierają 28.8 g węglowodanów na 100g.
Garść ziaren siemienia lnianego (35 g) zawiera ok. 10.1 g węglowodanów.

Ile waży siemię lniane?

Garść ziaren siemienia lnianego waży ok. 35g.
Łyżka siemienia lnianego waży ok. 15g.
Szklanka siemienia lnianego waży ok. 145g.

Ile błonnika jest w ziarnach siemienia lnianego?

Ziarna siemienia lnianego zawierają w sobie 27.3 g błonnika na 100g.
Garść ziaren siemienia lnianego (35 g) zawiera ok. 9.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 32% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski27 listopada 2019, 17:06,

Kuchnie na wymiar Kraków pozwolą ci na celebrowanie posiłków z bliskimi

Kuchnie na wymiar Kraków pozwolą ci na celebrowanie posiłków z bliskimi

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To tu spotykają się rodziny na wspólnych posiłkach lub wspólnie je przyrządzają. Ważne jest, aby takie miejsce było bezpieczne i funkcjonalne. To umożliwią Ci kuchnie na wymiar Kraków. Skąd ta pewność?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

KUCHNIE NA WYMIAR KRAKÓW POZWOLĄ CI NA CELEBROWANIE POSIŁKÓW Z BLISKIMI

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To tu spotykają się rodziny na wspólnych posiłkach lub wspólnie je przyrządzają. Ważne jest, aby takie miejsce było bezpieczne i funkcjonalne. To umożliwią Ci kuchnie na wymiar Kraków. Skąd ta pewność?

WIELKOŚĆ NIE MA ZNACZENIA

Kuchnia na wymiar Kraków dostosowana jest do wielkości pomieszczenia. To bardzo ważne. Nie musisz bowiem martwić się o to, że jakaś z szafek może nie zmieścić się w całym zaplanowanym ciągu. Jeśli kuchnia na wymiar Kraków zaprojektowana zostanie przez specjalistów, dokonają oni niezwykle dokładnych pomiarów, dzięki czemu przygotują meble idealnie dopasowane do pomieszczenia, którym dysponujesz. Co więcej, tak zaplanują układ kuchni, że będziesz mógł swobodnie się po niej poruszać. To kwestia dobrania odpowiedniej wielkości i głębokości szafek.

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANIE KUCHNI

Okazuje się, że na rynku swoje usługi oferują firmy, które zajmują się kompleksowym przygotowaniem kuchni do użytku. Co ciekawe, kuchnie na wymiar Kraków ceny takiego rozwiązania często wychodzą niższe, niż wykonywanie poszczególnych prac oddzielnie. Jednym z takich przedsiębiorstw jest firma Meble Prato. Przygotowując Kraków kuchnie na wymiar, możesz zyskać nie tylko w pełni wyremontowane wnętrze. W razie potrzeby, projektanci zadbają również o miejsce, w którym będziesz spożywać posiłki wspólnie z bliskimi. Oczywiście, tu wiele zależy od dostępnego metrażu, ale rozwiązań jest naprawdę bardzo wiele. Kuchnia na wymiar Krakow może bowiem posiadać niewielki stolik, ustawiony nieopodal okna. To świetne miejsce na wspólne śniadania. Osoby, które mają nieco mniej przestrzeni i cenią sobie nowoczesność, mogą postawić na ladę barowa z hokerami. Takie miejsce przydaje się zarówno podczas śniadania, jak i podczas spotkań, np. z przyjaciółmi.

INTUICYJNE KUCHNIE NA WYMIAR KRAKÓW ZBLIŻAJĄ RODZINĘ

Jeśli dobrze czujesz się we własnej kuchni, chętnie gotujesz z bliskimi. Nie musisz wtedy czuwać nad każdym ich ruchem i odpowiadać na powtarzające się pytania o konkretne naczynia czy sztućce. Prawidłowo zaprojektowane meble kuchenne na wymiar Kraków będą intuicyjne dla każdego członka rodziny. Oznacza to, że odruchowo będziesz sięgać po potrzebne Ci przedmioty, ponieważ wszystkie znajdować się będą pod ręką.

Profesjonalnie zaprojektowana kuchnia zapewnia ład i porządek w mieszkaniu. To z kolei przekłada się na spokojne, pozbawione konfliktów życie rodzinne.

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie