Informacje2 listopada 2019, 07:31,

Sprawdzamy wartość energetyczną ostrygi. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność ostrygi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w ostrydze pochodzą w 47% z białka, 22% z węglowodanów i 31% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ostryga , ile waży ostryga lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w ostrydze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Oyster - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma mandarynka? Nie uwierzysz

Ostryga - kalorie i wartości odżywcze

Ostryga zawiera 51 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości ostryga (30 g) to około 15 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości ostryga (30 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 2 minuty, pływać przez 2 minuty lub biegać przez 2 minuty.

Czy ostryga tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ostryga to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród ryb i owoców morza. Spożywanie ostrygi wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w ostrydze?

Ostrygi zawierają 5.71 g białka na 100g.
Średniej wielkości ostryga (30 g) zawiera ok. 1.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w ostrygach ?

Ostrygi zawierają 2.72 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości ostryga (30 g) zawiera ok. 0.8 g węglowodanów.

Ile waży ostryga ?

Średniej wielkości ostryga (część jadalna po obraniu) waży ok. 30g.

Ile błonnika jest w ostrygach ?

0 g błonnika - ostrygi nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Popularny: 1400 odsłonInformacje6 listopada 2019, 11:18,

35-latek okradał sklepy. Miał przy sobie towar za kilka tysięcy złotych

Lesznowolscy dzielnicowi zatrzymali 35- letniego mieszkańca Nowego Tomyśla podejrzewanego o dokonywanie kradzieży sklepowych. Towar odzyskano, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Dzielnicowi z komisariatu policji z Lesznowoli zatrzymali mieszkańca Nowego Tomyśla, który jest podejrzewany o dokonanie co najmniej trzech kradzieży w placówkach handlowych znajdujących się na terenie tutejszej gminy.

Z zebranych informacji wynika, że mężczyzna wchodził do sklepu, wykorzystywał nieuwagę pracowników i zabierał towar.

Policjanci w jego samochodzie ujawnili skradziony towar o łącznej wartości ponad 4 200 złotych.

35- latek trafił do policyjnej celi. To już kolejna osoba zatrzymana w ostatnich dniach na terenie gminy Lesznowola, która odpowie przed sądem za kradzież.

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

autor/źródło: KPP Piaseczno

Polecane dla Ciebie