Informacje22 marca, 07:32,

Sprawdzamy wartość energetyczną dyni. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną dyni. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność dyni. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w dyni pochodzą w 13% z białka, 84% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma dynia, ile waży dynia lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w dyni, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pumpkin - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w orzechach brazylijskich. Dane zasakakują

Dynia - kalorie i wartości odżywcze

Dynia zawiera 26 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości dynia (850 g) to około 221 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości dynia (850 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 11.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 31 minut, pływać przez 26 minut lub biegać przez 22 minuty.

Czy dynia tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w dyni stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii warzyw pod względem kaloryczności. Spożywanie dyni wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w dyni?

Dynia zawiera 1 g białka na 100g.
Średniej wielkości dynia (850 g) zawiera ok. 8.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w dyni?

Dynia zawiera 6.5 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości dynia (850 g) zawiera ok. 55.3 g węglowodanów.

Ile waży dynia?

Średniej wielkości dynia (część jadalna po obraniu) waży ok. 850g.

Ile błonnika jest w dyni?

Dynia zawiera w sobie 0.5 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości dynia (850 g) zawiera ok. 4.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski26 marca, 09:12,

Implanty zębowe - zalecenia, przeciwwskazania i cena

Implanty zębowe - zalecenia, przeciwwskazania i cena

Implanty zębowe to najlepszy sposób na trwałą rekonstrukcję usuniętego zęba. Dobry implant można nosić nawet kilkadziesiąt lat. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie nie tylko z powodów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Implanty zębowe – kiedy warto się zdecydować na implant

Najpowszechniejszym powodem, dla którego ludzie decydują się na wszczepienie implantu zębowego, jest kwestia estetyki. Brakujący ząb sprawia, że przestajemy się uśmiechać, obniża się poczucie własnej wartości, spada pewność siebie. W skrajnych przypadkach powoduje to całkowite wyłączenie się z życia towarzyskiego.

Ale implant to nie tylko kwestia ładnego wyglądu. Braki w uzębieniu to szeroko otwarte drzwi dla próchnicy. Ponadto zęby mogą się przesuwać, a nawet wypadać.

Implanty zębowe dotyczą nie tylko ludzi młodych. Czasem wszczepia się je, żeby ułatwić noszenie mostka zębowego lub protezy, zapobiec zanikowi kości w miejscu usunięcia zęba.

Implanty zębowe – kto może nosić implanty

Praktycznie każdy, bo przeciwwskazań do wszczepiania implantów jest bardzo mało. Nie wszczepia się implantów kobietom w ciąży, osobom młodym, u których faza wzrostu kości nie została zakończona, osobom z zaawansowaną osteoporozą, padaczką, nowotworem, AIDS oraz osobom z chorobami powiązanymi z zaburzeniami krzepliwości krwi. Wszczepienie implantu wyklucza też nieuregulowana cukrzyca, przyjmowanie określonych leków oraz palenie tytoniu.

Obostrzeń wydaje się dużo, ale praktyka pokazuje, że sytuacje, w których lekarz musi odmówić pacjentowi wszczepienia implantu, zdarzają się niezmiernie rzadko.

O ile istnieje dolna granica wieku (przyjmuje się, że jest to około 17 lat), to nie ma górnej granicy. Implanty mogą nosić nawet osoby w bardzo podeszłym wieku. Wszystkie szczegóły dotyczące wskazań i przeciwwskazań można znaleźć na stronie www.niebodent.pl.

Ile kosztują implanty zębowe

Dobry implant można nosić bez obaw do końca życia. Z czasem zapomnimy, że to nie jest prawdziwy ząb. Jednak jego cena nie będzie niska. Można oczywiście zdecydować się na tańszy implant, ale niektóre firmy dają tylko dwa lata gwarancji na swoje wyroby. Trzeba się zastanowić, czy kwota jest adekwatna do okresu trwałości implantu.

Trzeba się też liczyć z tym, że cena implantu wstawianego z przodu będzie wyższa.

Przeczytaj także: Implanty zębowe – koszt, wady, zalety i przeciwwskazania

autor/źródło: niebodent.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie