Informacje12 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii mają nachosy. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii mają nachosy. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność nachosów. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w nachosach pochodzą w 5% z białka, 40% z węglowodanów i 55% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają nachosy, ile ważą nachosy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w nachosach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Nachos - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną hamburgera mcdonald. Sprawdź ile ma kalorii

Nachosy - kalorie i wartości odżywcze

Nachosy zawierają 343 kcal na 100g.

Na przykład garść nachosów (28 g) to około 96 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść nachosów (28 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 14 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 10 minut.

Czy nachosy są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w nachosach stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii przekąsek pod względem kaloryczności. Spożywanie nachosów wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród przekąsek.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w nachosach?

Nachosy zawierają 4.32 g białka na 100g.
Garść nachosów (28 g) zawiera ok. 1.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w nachosach?

Nachosy zawierają 34.91 g węglowodanów na 100g.
Garść nachosów (28 g) zawiera ok. 9.8 g węglowodanów.

Ile ważą nachosy?

Garść nachosów waży ok. 28g.

Ile błonnika jest w nachosach?

Nachosy zawierają w sobie 3.2 g błonnika na 100g.
Garść nachosów (28 g) zawiera ok. 0.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski16 czerwca 2020, 10:14,

5 powodów dla których warto podróżując warto wybrać samochód z wypożyczalni

5 powodów dla których warto podróżując warto wybrać samochód z wypożyczalni

Powodów, by wybrać samochód z wypożyczalni jako środek transportu w każdej podróży, jest wiele. Dziś przyjrzymy się najważniejszym z nich.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Po pierwsze wygoda – to najważniejszy punkt

Samochód możemy wynająć przez internet, a zamówiony pojazd zawsze jest sprawdzony i odpowiednio przygotowany, przez co od razu możemy ruszyć w trasę. Nie musimy zastanawiać się nad biletami czy szukaniem punktów obsługi klienta na dworcach. Renomowane wypożyczalnie oferują możliwość podstawienia wybranego przez nas pojazdu na przykład na lotnisko.

Po drugie swoboda – każdy program podróży zyskuje na wolności!

Trasy pociągów czy autobusów są dosyć ograniczone. Wiadomo – dotrzemy we wszystkie najbardziej przyjazne dla turystów miejsca. Być może mamy jednak ochotę na coś więcej, na zagłębienie się w lokalne środowisko, odwiedzenie mniej popularnych atrakcji i przeżycie niezwykłej przygody. To wszystko zapewnia nam samochód. Z nim poczujemy prawdziwą swobodę eksploracji nowych miejsc.

Po trzecie – dostępność, prostota i sprawność

Samochód zawsze jest dostępny. Niezależnie od warunków pogodowych, zmian w rozkładzie jazdy czy krytycznych sytuacji na lotnisku. Decydując się na podróżowanie autem, możemy w bardzo sprawny sposób przemieszczać się z miejsca na miejsce. Wynajem samochodu to także duża oszczędność czasu. Sam proces wynajmu jest bardzo prosty, szczególnie jeśli dokonujemy rezerwacji online.

Po czwarte – znajomy środek transportu

Podczas podróży możemy postawić na nasz ulubiony środek transportu. W wypożyczalniach dostępnych jest wiele różnych modeli samochodów, dzięki czemu zawsze znajdziemy coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy podróżujemy sami, czy z rodziną i przyjaciółmi – możliwy jest wynajem praktycznie każdego rodzaju pojazdu.

Po piąte – bo się to opłaca

Wynajem samochodu za pomocą firmy takiej jak carfree.pl jest bardzo opłacalny. Już za 69 złotych za dobę znajdziemy tam pojazdy, które świetnie sprawdzą się w jeździe po mieście i terenach wiejskich. Carfree oferuje też możliwość wynajmu bez kaucji, co jest o tyle istotne, że gdy decydujemy się na wczasy, często liczy się dla nas każdy wydany grosz – lepiej mieć te pieniądze pod ręką, a nie pozwolić im czekać u usługodawcy na nasz powrót.

Jeśli te 5 powodów Cię przekonuje, zachęcamy do przeczytania poradnika „Ile kosztuje wypożyczenie samochodu z wypożyczalni na lotnisku w Warszawie”. Zapoznanie się z orientacyjnymi cenami jest dosyć ważne. Pamiętajmy, że w regulaminach wielu dostawców znajdziemy liczne ukryte opłaty. Aby się przed nimi uchronić, musimy mieć świadomość o poziomie realnych cen wypożyczania samochodów. Przed wynajmem powinniśmy więc przede wszystkim sprawdzić oferty renomowanych firm, takich jak Carfree.

autor/źródło: carfree.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie