Informacje16 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma wieprzowina. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma wieprzowina. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność wieprzowiny. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wieprzowinie pochodzą w 47% z białka, 0% z węglowodanów i 53% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma wieprzowina, ile waży wieprzowina lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wieprzowinie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pork - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną hamburgera mcdonald. Sprawdź ile ma kalorii

Wieprzowina - kalorie i wartości odżywcze

Wieprzowina zawiera 242 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g wieprzowiny można porównać do kalorii, które zawiera np. 4.5 jabłka, 3 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 12.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 34 minuty, pływać przez 29 minut lub biegać przez 24 minuty.

Czy wieprzowina tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w wieprzowinie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii mięs pod względem kaloryczności. Spożywanie wieprzowiny wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wieprzowinie?

Wieprzowina zawiera 27.32 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w wieprzowinie?

0 g węglowodanów - wieprzowina nie zawiera węglowodanów.

Ile waży wieprzowina?

Jesteśmy w trakcie ważenia wieprzowiny. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g wieprzowiny.

Ile błonnika jest w wieprzowinie?

0 g błonnika - wieprzowina nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje15 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma ser kozi. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma ser kozi. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność sera koziego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kozim serze pochodzą w 27% z białka, 2% z węglowodanów i 71% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ser kozi, ile waży ser kozi lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kozim serze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Goat cheese (hard) - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną hamburgera mcdonald. Sprawdź ile ma kalorii

Ser kozi - kalorie i wartości odżywcze

Ser kozi zawiera 452 kcal na 100g.

Na przykład plaster sera koziego (27 g) to około 122 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster sera koziego (27 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 6 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 17 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy ser kozi tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w kozim serze stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii produktów nabiałowych pod względem kaloryczności. Spożywanie sera koziego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kozim serze?

Ser kozi zawiera 30.52 g białka na 100g.
Plaster sera koziego (27 g) zawiera ok. 8.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w kozim serze?

Ser kozi zawiera 2.17 g węglowodanów na 100g.
Plaster sera koziego (27 g) zawiera ok. 0.6 g węglowodanów.

Ile waży ser kozi?

Plaster sera koziego waży ok. 27g.

Ile błonnika jest w kozim serze?

0 g błonnika - ser kozi nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie