Informacje29 grudnia 2019, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma śledź. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma śledź. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność śledzia. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w śledziu pochodzą w 47% z białka, 0% z węglowodanów i 53% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma śledź, ile waży śledź lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w śledziu , (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Herring - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy orzechy nerkowca mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Śledź - kalorie i wartości odżywcze

Śledź zawiera 158 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości śledź (165 g) to około 261 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 11% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości śledź (165 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 5 jabłek, 3 szklanki coli, 2.5 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 2 szklanki mleka, 13.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 37 minut, pływać przez 31 minut lub biegać przez 26 minut.

Czy śledź tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w śledziu stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii ryb i owoców morza pod względem kaloryczności. Spożywanie śledzia wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w śledziu ?

Śledzie zawierają 17.96 g białka na 100g.
Średniej wielkości śledź (165 g) zawiera ok. 29.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w śledziach ?

0 g węglowodanów - śledzie nie zawierają węglowodanów.

Ile waży śledź?

Średniej wielkości śledź (część jadalna po obraniu) waży ok. 165g.

Ile błonnika jest w śledziach ?

0 g błonnika - śledzie nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje28 grudnia 2019, 07:32,

Czy miecznik ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy miecznik ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność fileta z miecznika. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w filecie z miecznika pochodzą w 57% z białka, 0% z węglowodanów i 43% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma miecznik, ile waży miecznik lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w filecie z miecznika, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Swordfish (fillet, meat) - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy orzechy nerkowca mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Miecznik - kalorie i wartości odżywcze

Miecznik zawiera 144 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g fileta z miecznika można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 21 minut, pływać przez 17 minut lub biegać przez 14 minut.

Czy miecznik tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w filecie z miecznika stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii ryb i owoców morza pod względem kaloryczności. Spożywanie fileta z miecznika wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w filecie z miecznika?

Miecznik zawiera 19.66 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w filecie z miecznika?

0 g węglowodanów - miecznik nie zawiera węglowodanów.

Ile waży miecznik?

Jesteśmy w trakcie ważenia fileta z miecznika. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g fileta z miecznika.

Ile błonnika jest w filecie z miecznika?

0 g błonnika - miecznik nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie