Informacje25 lutego, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma kapusta sitowata. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma kapusta sitowata. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność kapusty sitowatej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kapuście sitowatej pochodzą w 34% z białka, 55% z węglowodanów i 11% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Mustard greens)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kapusta sitowata lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kapuście sitowatej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Kapusta sitowata - kalorie i wartości odżywcze

Kapusta sitowata zawiera 27 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Kalorie w wodzie kokosowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Na przykład średniej wielkości kapusta sitowata (330 g) to około 89 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kapusta sitowata (330 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 13 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy kapusta sitowata tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w kapuście sitowatej stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii warzyw pod względem kaloryczności. Spożywanie kapusty sitowatej wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kapuście sitowatej?

Liście kapusty sitowatej zawierają 2.86 g białka na 100g.
Średniej wielkości kapusta sitowata (330 g) zawiera ok. 9.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w liściach kapusty sitowatej?

Liście kapusty sitowatej zawierają 4.67 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości kapusta sitowata (330 g) zawiera ok. 15.4 g węglowodanów.

Ile waży kapusta sitowata?

Średniej wielkości kapusta sitowata (część jadalna po obraniu) waży ok. 330g. Garść liści kapusty sitowatej waży ok. 50g.

Ile błonnika jest w liściach kapusty sitowatej?

Liście kapusty sitowatej zawierają w sobie 3.2 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości kapusta sitowata (330 g) zawiera ok. 10.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 35% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 marca, 19:19,

Zakupy przez Internet w branży przemysłowej

Zakupy przez Internet w branży przemysłowej

Epidemia Covid-19 wpłynęła znacząco na funkcjonowanie wielu sektorów gospodarki. Ogromne zmiany zaszły w zakresie handlu, bowiem nabywanie towarów praktycznie całkowicie przeniosło się do sieci. Zakupy przez Internet są nie tylko bezpieczne i ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa, ale są również wygodne i szybkie. Nowoczesne rozwiązania ułatwiają internetowy handel również w branży przemysłowej. Twoja firma w tym trudnym okresie może wciąż prężnie się rozwijać, dlatego warto zadbać o jej kompleksowe wyposażenie!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Innowacyjna platforma dla przedsiębiorców

Jeśli stawiasz na nieustanny rozwój swojej firmy, zapewne wiesz, że inwestycja w doskonałej jakości sprzęt jest jak najbardziej opłacalna. Wysokiej klasy urządzenia, narzędzia i akcesoria są niezbędne do zapewnienia optymalnych warunków pracy, a tym samym rzetelnie wykonanej pracy. Ponieważ epidemia trwa już wiele miesięcy i nic nie zapowiada jej rychłego końca, warto sięgać po nowoczesne narzędzia, których nabycie umożliwia platforma merXu (https://merxu.com/pl/). Dzięki niej możliwe będzie znalezienie odpowiednich dla branży towarów na terenie nie tylko Polski, ale też Estonii, Litwy, Czech czy Słowacji.

Niezależnie od tego, czy interesują Cię maszyny i urządzenia, dostępne tutaj: https://merxu.com/pl/c/maszyny-i-urzadzenia-caa42b60f2e44faf969ae02c044455af/, czy produkty niezbędne w hydraulice lub budownictwie – szeroka rozpiętość kategorii pozwala korzystać ze strony firmom działającym w wielu obszarach. Na platformie dostępna jest szeroka oferta wysokiej jakości narzędzi, urządzeń, akcesoriów oraz maszyn, dzięki czemu z pewnością znajdziesz to, czego szukasz.

Intuicyjne korzystanie ze strony

Platforma merXu ma na celu ułatwienie wymiany dóbr między przedsiębiorcami, dlatego jej obsługa jest prosta i intuicyjna zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Wybrane produkty wyszukasz wpisując ich nazwę, konkretne specyfikacje lub numer identyfikacyjny EAN w okienku wyszukiwania na górze strony. W ten sposób strona automatycznie przeniesie Cię na listę artykułów, które mogą Cię zainteresować. Każdy z nich jest dokładnie opisany wraz z uwzględnieniem konkretnych parametrów technicznych. Dzięki wbudowanemu komunikatorowi z funkcją tłumaczenia merXu umożliwia również swobodne komunikowanie się między stronami transakcji. To duże ułatwienie, gdy zdecydujesz się na wymianę towarów z zagranicznymi podmiotami. Platforma powstała z myślą o mniejszych i większych firmach – takie rozwiązanie pozwoli na nieustanny rozwój działalności przy jednoczesnych oszczędnościach i bez ryzyka zarażenia się wirusem.

autor/źródło: merxu.com

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie