Informacje5 grudnia 2019, 07:31,

Sprawdzamy ile kalorii ma homar. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma homar. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność homara. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w homarze pochodzą w 91% z białka, 0% z węglowodanów i 9% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma homar, ile waży homar lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w homarze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Lobster - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w karczochu. Dane zasakakują

Homar - kalorie i wartości odżywcze

Homar zawiera 77 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości homar (120 g) to około 92 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości homar (120 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 13 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy homar tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Homar to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii ryb i owoców morza). Spożywanie homara wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w homarze?

Homary zawierają 16.52 g białka na 100g.
Średniej wielkości homar (120 g) zawiera ok. 19.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w homarach ?

0 g węglowodanów - homary nie zawierają węglowodanów.

Ile waży homar?

Średniej wielkości homar (część jadalna po obraniu) waży ok. 120g.

Ile błonnika jest w homarach ?

0 g błonnika - homary nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje4 grudnia 2019, 07:31,

Ile kalorii ma głożyna pospolita? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma głożyna pospolita? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność głożyny pospolitej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w głożynie pospolitej pochodzą w 5% z białka, 93% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma głożyna pospolita, ile waży głożyna pospolita lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w głożynie pospolitej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Jujube - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy cebula ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Głożyna pospolita - kalorie i wartości odżywcze

Głożyna pospolita zawiera 79 kcal na 100g.

Przykładowo garść owoców głożyny pospolitej (145 g) to około 115 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść owoców głożyny pospolitej (145 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 16 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy głożyna pospolita tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ilość kalorii w głożynie pospolitej jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie głożyny pospolitej wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Głożyna pospolita wyróżnia się bardzo wysoką zawartością antyutleniaczy, saponin, bioflawonoidów, tanin i pektyn. Inne cenne składniki odżywcze to witamina C, A, B1 i B6, wapń, żelazo, potas i sód, magnez, cynk i fosfor. Głożyna wykorzystywana jest do produkcji suplementów ziołowych wspomagających funkcjonowanie wątroby, gdyż doskonale odtruwa organizm z toksyn i oczyszcza komórki.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w głożynie pospolitej?

Owoce głożyny pospolitej zawierają 1.2 g białka na 100g.
Garść owoców głożyny pospolitej (145 g) zawiera ok. 1.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach głożyny pospolitej?

Owoce głożyny pospolitej zawierają 20.53 g węglowodanów na 100g.
Garść owoców głożyny pospolitej (145 g) zawiera ok. 29.8 g węglowodanów.

Ile waży głożyna pospolita?

Garść owoców głożyny pospolitej waży ok. 145g.

Ile błonnika jest w owocach głożyny pospolitej?

0 g błonnika - owoce głożyny pospolitej nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie