Informacje27 stycznia 2010, 00:00,

Spotkanie Zalesia Dolnego z Konserwatorem Zabytków

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zalesia Dolnego, na spotkanie w sprawie wpisania do rejestru zabytków układu urbanistycznego miasta-ogrodu Zalesie Dolne, które odbędzie się 11 lutego 2010 roku o godz. 12.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5 w Piasecznie.

W spotkaniu udział wezmą Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków Pani Barbara Jezierska, Kierownik Wydziału Dokumentacji Zabytków i Rejestru Zabytków Pani Sylwia Teofiluk, prawnik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Pani Izabella Mikiciuk oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego. Zainteresowani mogą nadsyłać pytania na adres mailowy: info@mwkz.pl
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno

Informacje28 stycznia 2010, 00:00,

ZTM Warszawa zmienia trasy autobusów linii 725 i 727

Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa informuje, że trasy podmiejskich linii autobusowych 725 oraz 727, na wniosek władz Miasta i Gminy Piaseczna oraz Miasta i Gminy Konstancina-Jeziorny, zostaną zmienione od najbliższego poniedziałku 1 lutego 2010 roku.

Linia 725, która często tkwi obecnie w korkach na przebudowywanej al. Wilanowskiej zostanie wycofana z odcinka Wilanów - Metro Wilanowska. Autobusy będą kończyły trasę na pętli Wilanów. Oprócz tego zostanie na tej linii wprowadzony cykliczny rozkład jazdy. Będzie kursowała co godzinę. Obecnie kursuje bardzo nieregularnie.

W dni robocze linia 727 w wybranych kursach obsłuży dwie miejscowości: Bąkówka i Robercin. Autobusy w kierunku Głoskowa pojadą trasą: METRO WILANOWSKA - ….Gołków: Gołkowska - Bąkówka: Asfaltowa - Robercin: Gościniec - Wola Gołkowska: Rybna - Głosków: Rybna - Szkolna - G£OSKÓW-SZKO£A.
Zostaną uruchomione nowe przystanki, obowiązujące jako warunkowe:
01 B¡KÓWKA w Bąkówce na ul. Asfaltowej,
01 ROBERCIN w Robercinie na ul. Gościniec.

Informację otrzymaliśmy od Konrada Klimczaka z Zespołu Prasowego ZTM Warszawa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno