Informacje15 marca 2016, 09:30,

Spotkanie z Zofią Stanecką w Piasecznie i Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


15 marca 2016 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z Zofią Stanecką - autorką serii książek o Basi. Miejsce: Biblioteka Główna Oddział dla dzieci i młodzieży - godz. 9:30; Filia w Józefosławiu - godz. 11:30.

SPOTKANIE Z ZOFIĄ STANECKĄ W PIASECZNIE I JÓZEFOSŁAWIU

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 marca 2016, 19:00,

Koncert Nahorny Trio w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

13 marca 2016 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert Nahorny Trio, w ramach Niedzieli z Jazzem w Piasecznie. W programie koncertu, znajdą się kompozycje artysty z najnowszej płyty Nahorny Trio Hope, inspirowane wydarzeniami z historii Polski (powstanie warszawskie, stan wojenny), poezją Jana Kochanowskiego i muzyką Kurpiów. Razem z Nahornym wystąpią Mariusz Bogdanowicz na kontrabasie oraz Piotr Biskupski na perkusji. Koncert Nahorny Trio odbędzie się w sali Domu Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Bilety wstępu w cenie 15 zł kupić można w kasach Centrum Kultury. Zapraszamy!

KONCERT NAHORNY TRIO W PIASECZNIE

Muzyka tria Nahorny Trio to wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje lidera. Jej charakter, mimo że utrzymany w kanonie tria jazzowego, nosi romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. Znajdują się tu zarówno utwory pisane specjalnie na trio, jak również instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego, takie jak „Jej Portret”, „Czas rozpalić piec” czy „Księżyc nad Kościeliskiem”. Włodzimierz Nahorny to postać niemająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Jest kompozytorem najsłynniejszej powojennej polskiej piosenki „Jej Portret”. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim-Bomem, z zespołem A. Trzaskowskiego, A. Kurylewicza, i wreszcie z zespołem Breakout w okresie jego największej popularności. Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od samego początku kariery wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Jego idiom to pojęcie tak szerokie, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych doświadczeń. Jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Przez krytyków nazwany jest „Chopinem jazzu”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie