Informacje6 marca 2019, 18:00,

Spotkanie z twórcami komiksu pt.: Jeden do jednego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


6 marca 2019 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami komiksu pt.: “Jeden do jednego”, który opowiada o podziemnych rozgrywkach piłkarskich w latach niemieckiej okupacji. Podczas spotkania Sebastian Sęk i Maciej Zadrąg opowiedzą o swoim pomyśle i etapach pracy nad komiksem. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Podczas spotkania będzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz komiksu. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z twórcami komiksu pt.: Jeden do jednego w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Sebastian Sęk jest mieszkańcem Piaseczna, pasjonatem historii, nauczycielem języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. W szkole tej zorganizował Izbę Pamięci z historycznymi pamiątkami z naszej okolicy i jest jej kustoszem. Dwa lata temu wydał własnym nakładem powieść o Piasecznie okresu okupacji niemieckiej, pt. „Gra o honor”. – W tym celu stworzyłem wydawnictwo SEBLING, które również realizuje projekt komiksu „Jeden do jednego”. Moja działalność wydawnicza ma na celu promować historię naszego wspaniałego miasta – mówi Sebastian Sęk. – Było dla mnie istotne, żeby ten projekt tworzyli ludzie stąd, czujący związek z naszą okolicą, dlatego do współpracy przy rysunkach zaprosiłem Macieja.
Maciej Zadrąg jest mieszkańcem piaseczyńskiej ziemi od najmłodszych lat. Również jest pracownikiem szkoły w Zalesiu Górnym, gdzie zaszczepia w młodzieży miłość do sztuki. Uczy też plastyki w Centrum Kultury w Piasecznie. Maciek wydał z pomocą gminy Piaseczno album linorytów pt. „Ulicami Zalesia”.
Komiks powstał dzięki wsparciu Gminy Piaseczno.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 lutego 2019, 07:00,

Wystawa malarstwa Wiesława Grendusa w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do 29 marca 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Wiesława Grendusa. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Wystawa malarstwa Wiesława Grendusa w Konstancinie

Wiesław Grendus (1934-2014) urodził się w Jarosławiu, w rodzinie o tradycjach artystycznych. Uczył się m.in. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Warszawie pod kierunkiem prof. Zygmunta Tomkiewicza i prof. Lecha Tomaszewskiego. Przez 30 lat był czynnym członkiem Grupy Piaseczno, a od 2006 r. opiekunem artystycznym tej grupy. W latach 1980-1991, jako Kierownik Klubu Kultury „Jowisz” w Piasecznie, zorganizował 10 ogólnopolskich plenerów artystycznych i wystaw poplenerowych. Od 1987 do 1990 r. pełnił funkcję członka Rady Programowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Był również członkiem-założycielem Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA w Konstancinie.
Miał ponad 30 wystaw indywidualnych i brał udział w licznych wystawach zbiorowych. Był laureatem wielu wyróżnień i dyplomów, w tym odznaki Zasłużony Działacz Kultury Ministra Kultury i Sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Portugalii, Holandii, Danii, Niemczech, Rosji, Bułgarii, Francji i Izraelu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie