Informacje23 marca 2018, 17:00,

Spotkanie z pisarką Glorią Hide

23 marca 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z pisarką Glorią Hide, które odbędzie się w filii biblioteki Piaseczno-Osiedle. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki z autografem autorki.

SPOTKANIE Z PISARKĄ GLORIĄ HIDE

Choroba Alzheimera może przytrafić się każdemu. O życiu z osobą dotkniętą tym schorzeniem pisze Gloria Hide – pisarka, autorka książki Usypiając ojca, która opiekowała się ojcem chorym na Alzheimera. Zapraszamy na spotkanie literackie, podczas którego będzie można porozmawiać nie tylko o chorobie, lecz także o tym, jak to jest pisać książkę na tak intymny i trudny temat.

– Debiutancka książka Glorii Hide (to pseudonim literacki polskiej pisarki) jest niezwykle intymną opowieścią o rodzinie obciążonej chorobą Alzheimera. Historia utkana z okruchów wspomnień samej Autorki porusza i urzeka. Na poziomie formalnym tworzy niejednolity zbiór obrazów, charakteryzujących się dużym ładunkiem emocjonalnym, realizowanym jednak nie w sferze leksyki – gdyż język pozostaje enigmatyczny i zobiektywizowany – a na poziomie znaczeń. To powoduje, że książka, którą – mimo trudnej tematyki – czyta się lekko, porusza w czytelniku głębokie struny refleksji. Narracja fragmentami przybiera formę prozy poetyckiej. Znowu jednak nie przesądza o tym wolny od tropów stylistycznych język, a poziom metaforyki. Nie ma tu ani jednego zbędnego słowa, ani jednego zbędnego obrazu. Nie ma także zdania, które by było nużące. Pod względem formalnym książka jest dziełem wyjątkowym – pisze w recenzji książki Katarzyna Bortnowska.

Agnieszka Deja - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje17 marca 2018, 12:00,

Wyrusz na bezludną wyspę - bezpłatny spektakl dla dzieci w Auchan Piaseczno

Czy w roli Czerwonego Kapturka może wystąpić Karmazynowy Pirat, a bajkowego wilka zastąpić Wilk Morski? Na bezludnej wyspie wszystko może się zdarzyć! 17 marca goście Centrum Handlowego Auchan Piaseczno obejrzą przedstawienie pt. Zupka z blaszanego kubka.

WYRUSZ NA BEZLUDNĄ WYSPĘ - BEZPŁATNY SPEKTAKL DLA DZIECI W AUCHAN PIASECZNO
Spektakl z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem” tym razem przeniesie maluchy na bezludną wyspę. Teatrzyk opowie historię dwójki piratów, którym zatonął okręt. Emma i Chudy Joe będą za wszelką cenę próbować wydostać się z pułapki, jaką okaże się bezludna wyspa, a po drodze czeka ich mnóstwo przygód i zabawnych perypetii. Nieprzepadający za sobą bohaterowie będą musieli umilić sobie czas, tak aby nie stracić nadziei na opuszczenie wyspy.

Sympatyczni piraci ze znalezionych przedmiotów i oryginalnych rekwizytów stworzą teatrzyk przedstawiający morską wersję Czerwonego Kapturka. W rolę złego wilka wcieli się Wilk Morski, natomiast Czerwonego Kapturka będzie udawał… Karmazynowy Pirat! Czy bogata wyobraźnia i podobne zabawy pozwolą bohaterom wydostać się z wyspy i jak zakończy się cała przygoda? Tego już wkrótce dowiedzą się widzowie sceny teatralnej Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.

Przedstawienie pt. "Zupka z blaszanego kubka" odbędzie się w sobotę 17 marca 2018 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie. Opowieść zostanie zaprezentowana trzykrotnie - o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Udział w spektaklu jest bezpłatny!