Informacje13 marca 2015, 09:30,

Spotkanie z pisarką dla dzieci - Agnieszką Frączek w Piasecznie

13 marca 2015 roku o godzinie 9.30 odbędzie się spotkanie z pisarką dla dzieci - Agnieszką Frączek. Miejsce: Oddział biblioteki dla dzieci przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Spotkanie z pisarką dla dzieci - Agnieszką Frączek w Piasecznie

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010). W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka, Literatura 2008) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka, Literatura 2011), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Literatura 2009) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie, Literatura 2012). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie,Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Literatura 2009oraz Struś na cisie i inne fisie, Literatura 2010). Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10970
Informacje13 marca 2015, 19:00,

TERAZ I TU oraz Łap!Punka podczas koncertu KONTAKT #11 w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na koncert KONTAKT, podczas którego wystąpią zespoły: TERAZ I TU oraz Łap!Punka. Koncert odbędzie się 13 marca 2015 roku o godz. 19.00. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Celem projektu KONTAKT jest promowanie lokalnej twórczości - na terenie powiatu jest wielu grających amatorów, którzy nie mają okazji na zaprezentowanie się szerszej publiczności.

TERAZ I TU oraz Łap!Punka podczas koncertu KONTAKT #11 w Piasecznie

TERAZ I TU - zespół powstał w wyniku długoletniej znajomości oraz wspólnych zainteresowań muzycznych czwórki ludzi związanych od lat z muzyczną sceną niezależną Konstancina i okolic ( W latach 80-90’ zespoły: Dzieci w Szoku, Fuck Duck, Czarna Mańka, Muchos Gracias, Hack&Frytke). Skład: Fred - perkusja, Pyrek - gitara, chórki, Gacy - bas i Wieloch- gitara, śpiew. W 2010 roku wspólne pragnienie tworzenia muzyki i wyrażania ekspresji za pomocą instrumentów, głównie dzięki inicjatywie Freda zaowocowało rozpoczęciem prób i okrzepnięciem składu zespołu który obrał nazwę Teraz i Tu - wynikającą głównie z faktu, że wspólne granie ma mieć charakter realizacji własnych zainteresowań oraz spontanicznych spotkań grupy starych znajomych. Ta formuła odpowiada każdemu z nas gdyż jest bardzo nie zobowiązująca i zgodna z rytmem oraz obowiązkami naszego obecnego życia. Spotykamy się by pograć właśnie „tu i teraz” czyli zawsze gdy mamy ochotę i możliwość. Naszą muzykę osadzamy w nurcie post punkowym. Jednakże nie stronimy od inspiracji reaggowych, metalowych, hard core-owych czy nowo falowych. Co gra w duszy to też na gryfie. W dorobku zespołu jest około 15 własnych kompozycji oraz jedna piosenka z zapożyczonym tekstem. Próby odbywają się systematycznie raz w tygodniu w Mystic Studio u „Dzikiego” w Warszawie.” Więcej informacji na temat zespołu TERAZ I TU znajdziecie na www.facebook.com/terazitu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

TERAZ I TU oraz Łap!Punka podczas koncertu KONTAKT #11 w Piasecznie

Łap!Punka "Korzenie pochodzącego z Piaseczna i Warszawy zespołu ŁAP!PUNKA sięgają lat 80. ub. wieku, czyli okresu największej aktywności i rozkwitu krajowej sceny punk. W tamtym czasie zespołowi udało się zaistnieć lokalnie kilkakrotnie zmieniając nazwy i borykając się z jednej strony ze zmianami składu, a z drugiej z tragicznymi przeciwnościami losu, jaką niewątpliwie była śmierć pierwszego wokalisty grupy. W składzie z nowym frontmanem zespół przyjął nazwę SNAP! kontynuując swoją działalność. Dwie dekady później zespół przywrócił do życia jego wokalista i samozwańczy lider „Kisiel”, który zmobilizował pierwotny skład do pierwszych prób. Z czasem granie starego materiału przestało satysfakcjonować muzyków i pojawiły się pomysły na kolejne numery. W trakcie prac nad materiałem, "Kisiel" przyniósł pomysł na nazwę dla zespołu, gdyż poprzednią podebrał im niestety niemiecki duet dancefloorowy. Od tej chwili projekt nazywa się ŁAP!PUNKA."

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9228&start=15