Informacje15 sierpnia 2015, 16:00,

Spotkanie z Pieśnią z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego

Trzy rodziny obecnych i byłych członków Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego - Kozłowskich, Nowików i Szczycińskich - mają zaszczy zaprosić Państwa na Dwudzieste Drugie Spotkania z Pieśnią z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego, które odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2015 r. o godz. 16:15 na terenie Klubu Sportowego Hubertus w Zalesiu Górnym przy ulicy Pionierów 27.

święto wojska http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=10423
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7034
Informacje16 sierpnia 2015, 19:15,

Koncert akordeoNOWA Podróż Muzyczna w Tarczynie

16 sierpnia 2015 roku o godz. 19.15 zapraszamy na koncert akordeoNOWA Podróż Muzyczna w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Piotr Kopietz - akordeon, akordina; Jacek Małachowski – akordeon. Duet wykona koncert będący swoistą podróżą muzyczną od czasów baroku, przez romantyzm do współczesności. W repertuarze znajdują się arcydzieła znanych klasyków o bogatej formie i brzmieniu, utwory ilustracyjne pełne muzycznej swobody i wdzięku oraz utwory współczesne i rozrywkowe. Poprzez tak bogatą różnorodność programową, a także dzięki niezwykłym możliwościom technicznym i sonorystycznym akordeonów koncertowych, muzycy umożliwią słuchaczom poznanie bogactwa artystycznego oraz nieograniczonej przestrzeni i głębi muzycznej wykonywanych utworów. W programie m.in.: W. Zołotariew, A. Chaczaturian, J.S. Bach, A. Piazzolla, R. Galliano oraz koncertowe aranżacje muzyki bałkańskiej i francuskie walce musette.

Koncert akordeoNOWA Podróż Muzyczna w Tarczynie

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą. Więcej informacji na www.piotrkopietz.art.pl.

Jacek Małachowski – muzyk, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo i w zespołach kameralnych, a ponadto współpracuje z Filharmonią Narodową.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie