Informacje30 listopada 2008, 00:00,

Spotkanie z myślą poezją sztuką Cypriana Kamila Norwida

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na spotkanie z myślą, poezją i sztuką Cypriana Kamila Norwida: NORWIDOWE ROZUMIENIE PATRIOTYZMU. Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2008 roku o godzinie 19:30 w sali Domu Parafialnego Parafii Św. Anny w Piasecznie. Podczas niedzielnego spotkania, wystąpią: dr inż. Piotr Potkiewicz (wiersze i fragmenty poematów, listów i myśli) oraz Paweł Filek (fortepian). Wstęp jest wolny. Zapraszamy na Norwidowe Rozumienie Patriotyzmu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje30 listopada 2008, 00:00,

Aleksandra Ziółkowska Boehm - Wtorek Literacki Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Biblioteka Publiczna w Piasecznie zapraszają na spotkanie z pisarką Aleksandrą Ziółkowską - Boehm, które odbędzie 2 grudnia 2008 roku o godz. 17:00 w sali Ośrodka Kultury. Podczas spotkania, będzie można nabyć książki Pani Aleksandry, a wśród nich - Otwarta rana Ameryki, która jest zbiorem opowieści reportażowych poświęconych współczesnemu życiu i sytuacji amerykańskich Indian.

Aleksandra Ziółkowska - Boehm to pisarka, dziennikarka, autorka wielu książek opartych na prawdziwych zdarzeniach, obserwacjach i własnym życiu. Dwukrotna stypendystka Fullbrighta. Autorka opowieści literackich, opowiadań, esejów, biografii, reportaży, opracowań naukowych i literackich. Była asystentką i sekretarką Melchiora Wańkowicza. Tematyka jej książek to: historia polski, Melchior Wańkowicz, Hubal, Polonia USA i Kanady, Indianie, podróże, wątki, autobiograficzne, zwierzęta, koty.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno