Informacje16 października 2017, 08:30,

Spotkanie z muzyką klasyczną w Jazgarzewie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 października 2017 roku o godz. 10.30 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno-Filia w Jazgarzewie zaprasza na cykliczne spotkanie z muzyką klasyczną, które poprowadzi Olena Zhurova-Tsolka, wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie i Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Tematem tego spotkania będzie Antonin Leopold Dvorak, czeski kompozytor i dyrygent okresu romantyzmu. Serdecznie zapraszamy chętnych na posłuchanie muzyki tego kompozytora.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 października 2017, 17:00,

Sztuka Mówi pokaz filmu Whiplash


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 października 2017 roku o godz. 19.00 w ramach cyklu filmów o sztuce SZTUKA MÓWI zapraszamy na pokaz filmu WHIPLASH z 2014 r. w reż. Damiena Chazalle oraz na spotkanie z Janem Młynarskim. Moderatorem spotkania będzie Karolina Giedrys - Majkut. Wstęp wolny. Zapraszamy do Domu Kultury w Piasecznie.

SZTUKA MÓWI POKAZ FILMU WHIPLASH

Jesienią, w najnowszych propozycjach Centrum Kultury, znajdzie się także gratka dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i zostaną wzbogacone o merytoryczne komentarze. – Zaplanowaliśmy cykl spotkań pt. KINO MÓWI, podczas którego poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych chcemy wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi sprowokować dyskusję nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki. Spotkania poprowadzą twórcy projektu Fundacji Generator „Kinoterapia” – Karolina Gierdys – Majkut (kulturoznawca, autorka tekstów dotyczących oddziaływania sztuki filmowej na widzów, trenerka) oraz Marcin Majkut (kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener) - informuje Katarzyna Hernik z Centrum Kultury.

Gościem pierwszego spotkania będzie Jan Młynarski – muzyk, kompozytor i wokalista, multiinstrumentalista, znany głównie jako perkusista w zespołach „Warszawskie Combo Taneczne” czy z projektu „Młynarski Plays Młynarski”. Absolwent Drummers Collective w Nowym Jorku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie