Informacje26 listopada 2013, 00:00,

Spotkanie z Magdą Bębenek Ambasadorką Piaseczyńskiego Stowarzyszenia Polka Potrafi

27 listopada 2013 roku o godz. 18 w Kawiarni Fryderyk w piaseczyńskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Magdą Bębenek, autorką słynnej już książki Polka potrafi, która mobilizuje kobiety z całej Polski do realizacji marzeń i odważenia się bycia bohaterkami ich własnego życia. Magda Bębenek – pasjonatka życia, podróżniczka, tancerka, bloggerka, a przede wszystkim autorka książki „Polka potrafi”. W książce opisuje historie czternastu Polek, z których każda kobieta może czerpać, jak radzić sobie z kryzysami, jak dostrzegać szanse, gdy pozornie sytuacja jest ciężka, beznadziejna lub gdy po prostu trwasz w marazmie, jak walczyć o siebie, czy wreszcie jak stać się tytułową „bohaterką własnego życia”. Sama Magda Bębenek od lat realizuje jej marzenie o podróżowaniu, dzieląc się swoimi przygodami i inspirując, jak jak czerpać z życia garściami.

SPOTKANIE Z MAGD¡ BęBENEK AMBASADORK¡ PIASECZYńSKIEGO STOWARZYSZENIA  POLKA POTRAFI

Już 27 listopada, o godzinie 18 Magda Bębenek odwiedzi mieszkanki Piaseczna, aby i je zainspirować do działania. Spotkanie autorskie, a jednocześnie niezły warsztat coachingu, odbędzie się w Kawiarni Fryderyk w Domu Kultury w Piasecznie, przy Placu Piłsudskiego 9. Spotkanie z Magdą Bębenek to inauguracja otwarcia piaseczyńskiego „Stowarzyszenia Polka Potrafi”, którego ambasadorką jest sama pani Magda. Stowarzyszenie Polka Potrafi (www.stowarzyszeniepolkapotrafi.pl) z siedzibą w Piasecznie przy ulicy Młynarskiej 19 lok.103 oferuje wsparcie polskim kobietom w odnajdywaniu ich "drogi" i realizacji celów. Mieszkankom w szczególności Piaseczna i okolic dostarcza narzędzi ułatwiających rozwój umiejętności oraz budujących siłę i motywację do działania. „Oferujemy bezpłatne lub non-profit warsztaty i szkolenia dla kobiet w wieku około 30-50 lat o najróżniejszej tematyce, dla kobiet pochodzących z różnych grup zawodowych i środowisk społecznych oraz o przeróżnych zainteresowaniach. Wśród naszych zajęć panie znajdą: szkolenia z asertywności, budowania własnej wartości, właściwego zachowania w trakcie rozmów rekrutacyjnych czy zasad i drogi prawnej budowania własnego biznesu, ale również zajęcia z wizażu, języka angielskiego i wiele, wiele innych” – informuje Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska pomysłodawczyni Stowarzyszenia Polka Potrafi.

Stowarzyszenie Polka Potrafi ma być również formą nawiązywania kontaktów biznesowych dla kobiet z okolic Piaseczna. Kiermasze organizowane przez organizację mają być narzędziem promocji "domowej roboty" produktów czy lokalnych biznesów mieszkanek Piaseczna. Panie, które chcą wypromować swoje usługi i produkty, mogą zgłaszać zainteresowanie udziałem w lokalnych non-profit kiermaszach, kontaktując się ze Stowarzyszeniem Polka Potrafi. W środy i piątki Stowarzyszenie Polka Potrafi oferuje porady prawne w siedzibie lub poprzez kontakt pod numerem telefonu +48 609 382 964 – kontakt@stowarzyszeniepolkapotrafi.pl. Stowarzyszenie Polka Potrafi blisko współpracuje również z agencją rekrutacji opiekunek "My też mamy dzieci", skupiając się na wsparciu kobiety w roli matki lub ... niani. Organizacja oferuje warsztaty z komunikacji rodzice-niania, procesu rekrutacji niań czy zajęć doszkalających podnoszących kwalifikacje niań takich jak na przykład: znajomość zasad pierwszej pomocy czy kreatywna niania.

WARSZTATY

„Stworzyłyśmy Stowarzyszenie, aby każda mieszkanka Piaseczna miała się do kogo zwrócić po pomoc z problemem lub przeciwnie, gdy chce pochwalić się sukcesem i wypromować go lokalnie. Inspirujemy, umożliwiamy kobietom współpracę, wymianę myśli i wzajemne wsparcie. Zwyczajnie: robimy wszystko, co możemy, aby wspierać kobiety takie jak my jako matki, pracowników, businesswoman czy wreszcie ... bohaterki własnego życia. Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenia, a na początek - na wspaniałą przygodę, jaką jest spotkanie z Magdą Bębenek” – dodaje pani Kasia.

Już w grudniu w Stowarzyszenie Polka Potrafi mieszkanki Piaseczna i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów takich jak: Prawa kobiet na rynku pracy oraz Wizaż. Dla niań w grudniu odbędą się warsztaty Ustawa żłobkowa oraz Kreatywna niania.

autor/źródło: Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska - Stowarzyszenie Polka Potrafi

Informacje26 listopada 2013, 00:00,

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE W G£OSKOWIE

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza dzieci na spotkanie andrzejkową pt.: W krainie czarodziejów i czarownic, które odbędzie się w piątek 29 listopada 2013 roku o godz. 17.00. Miejsce: Biblioteka Głosków przy ul. Ogrodowej 7. Organizatorzy zabawy andrzejkowej zaplanowali m.in.: wróżby, konkursy i zabawę przy muzyce. Zapraszamy.

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE W G£OSKOWIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno