Informacje24 października 2015, 18:00,

Spotkanie z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

24 października 2015 roku będziemy mieli okazję wysłuchać prelekcji Kustosza Pamięci Narodowej – Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego "Zapomniane ludobójstwo OUN-UPA na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej", to niebywała okazja ku temu, abyśmy wzięli czynny udział w krzewieniu pamięci o Naszych Wymordowanych Rodakach. Miejsce: Kalejdoskop Kultur, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

SPOTKANIE Z KSIĘDZEM TADEUSZEM ISAKOWICZEM-ZALESKIM

"Genocidum Atrox" – ludobójstwo "dzikie" ze szczególnym okrucieństwem, tak brzmi właściwa klasyfikacja prawna masakr, które w latach 1943 - 1947 urządziły oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii Polakom zamieszkałym na dawnych Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej, głównie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Od czasu Rzezi Wołyńskiej, czyli kulminacji tego niespotykanie barbarzyńskiego ludobójstwa minęło już ponad 70 lat. Około 150 tysięcy zamordowanych obywateli Polski wciąż spoczywa w zbiorowych, bezimiennych i nieodnalezionych jeszcze grobach, podczas gdy ich kaci i mordercy są uważani za bohaterów i patronują ulicom oraz placom na Ukrainie ... Nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary...

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11539