Informacje25 maja 2016, 11:30,

Spotkanie z Krystyną Sienkiewicz

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają 25 maja 2016 roku na spotkanie z Panią Krystyną Sienkiewicz wokół książki Grzegorza Ćwiertniewicza pt. "Krystyna Sienkiewicz". Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny.

SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ SIENKIEWICZ

Krystyna Sienkiewicz - aktorka filmowa, telewizyjna, kabaretowa i piosenkarka. Urodziła się 14 lutego 1935 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Prywatnie ciotka piosenkarza Kuby Sienkiewicza. Od najmłodszych lat uzdolniona humanistycznie i manualnie. W wieku czterech lat opanowała sztukę czytania i pisania. Studiowała na Akademii Stuk Pięknych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła przypadkiem. Po skończeniu studiów plastycznych zaangażowano ją do Studenckiego Teatru Satyryków. W 1958 roku zadebiutowała na dużym ekranie. Znana jest przede wszystkim ze swoich wspaniałych ról komediowych, między innymi z komedii wojennej „Rzeczpospolita babska” (1969), gdzie grała szeregowego Anielę, mechanika, notorycznie naprawiającego niesprawny poniemiecki czołg. Drobna i roześmiana – tak jest pamiętana przez wierne rzesze swoich wielbicieli. Znana jest także ze swoich kreacji teatralnych w Ateneum, Rozmaitości, Syreny czy Polskim. Najbardziej kojarzona jest z występami kabaretowymi – u Starszych Panów oraz u Olgi Lipińskiej, gdzie stworzyła niezapomniany duet z Barbarą Wrzesińską jako Siostry Sisters. W 1996 roku odebrała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz". Od lat cierpi na postępującą wadę wzroku, w wyniku której straciła ponad osiemdziesiąt procent zdolności widzenia. Nie przerwała jednak pracy, pozostaje czynna zawodowo, skupiając się w ostatnim czasie na pomocy potrzebującym, głównie niechcianym zwierzętom, które chętnie przygarnia do swego dużego domu. Kupiła go przed laty, z pożyczki, jakiej udzieliła jej Agnieszka Osiecka, prywatnie zaprzyjaźniona z aktorką.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje27 maja 2016, 10:00,

Weekend z Pocztem Rycerskim Herbu Fastolf na Zamku w Czersku

W dniach 26-29 maja 2016 roku odbędzie się długi weekend z Pocztem Rycerskim Herbu Fastolf na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Atrakcje odbędą się w godz. 11.00-19.00, natomiast w niedzielę 11.00-16.00.

WEEKEND Z POCZTEM RYCERSKIM HERBU FASTOLF NA ZAMKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CZERSKU

Atrakcje na Zamku w Czersku 26-29 maja:
- wystawa stała Komnata Kasztelana
- pokazowy namiot rycerski
- średniowieczne gry planszowe
- tkactwo, hafty i plecienie sznurków
- dyby zamkowe z obsługą kata
- pokaz mody średniowiecznej (godz. 12.00)
- pokazy bojowe (godz. 14.00 i 17.00)
- lektura średniowiecznych romansów rycerskich (godz. 18.00)
- zbrojownia zamkowa
- degustacja historyczna