Informacje12 lutego 2016, 18:00,

Spotkanie z Katarzyną Bosacką

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza 12 lutego 2016 roku o godz. 18:00 na spotkanie ze znaną dziennikarką i autorka wielu publikacji na temat zdrowia i urody Panią Katarzyną Bosacką. Miejsce: Biblioteka przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny.

Spotkanie z Katarzyną Bosacką w Piasecznie

Katarzyna Bosacka - dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, wychowania dzieci. Szefowa działu urody i zdrowia w „Wysokich Obcasach”, sobotnim dodatku dla kobiet do „Gazety Wyborczej”. W redakcji pracowała od 1996 roku, w „Wysokich Obcasach” od 1998 roku, czyli od początku ich istnienia do roku 2011. Z wykształcenia jest polonistką[1]. Wspólnie z dr n. med. Marią Noszczyk, dermatologiem i kosmetologiem, jest autorką książki Cena urody. Jest także jedną z autorek książki Jestem mamą, opisującej doświadczenia dziennikarek i aktorek związane z macierzyństwem. W latach 2006-2008 wspólnie z Klaudią Carlos prowadziła program Salon piękności w TVN Style, poświęcony pielęgnacji skóry, kosmetykom, zdrowemu trybowi życia i zagadnieniom zdrowotnym oraz konsumenckim. W latach 2007-2010 była korespondentką „Wysokich Obcasów” w Waszyngtonie. Od września 2010 roku pisze i prowadzi w telewizji TVN Style program konsumencki „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. W tej samej stacji prowadziła wiosną 2013 roku program „O matko!”. Jest laureatką m.in. przyznawanego dziennikarzom naukowym Kryształowego Pióra za najlepszy w 2011 roku materiał dziennikarski poświęcony profilaktyce nadciśnienia i chorób serca. W 2012 roku otrzymała główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie „Libertas et Auxilium” za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów. W maju 2014 roku otrzymała również nagrodę ogólnopolskiego miesięcznika ekologicznego Ekonatura: Laur Ekoprzyjaźni 2013 dla osoby indywidualnej za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Katarzyna Bosacka

Informacje11 lutego 2016, 21:00,

Zmarł Ks. Stanisław Śmigasiewicz - proboszcz parafii w Józefosławiu

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Księdza Kanonika Stanisława Śmigasiewicza, wieloletniego Proboszcza Parafii i budowniczego kościoła p.w. Św. Józefa, Opiekuna Pracy w Józefosławiu.

KS. STANISŁAW ŚMIGASIEWICZ

Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg:
W czwartek, 11 lutego 2016 roku, o godz. 21.00 w kościele parafialnym Św. Józefa Opiekuna Pracy, Jego Eminencja Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odprawi Mszę Świętą w intencji Zmarłego, po której nastąpi nocne czuwanie modlitewne.

W piątek, 12 lutego 2016 roku, o godzinie 10.00, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki będzie przewodniczył Mszy Świętej pogrzebowej, po której kondukt żałobny uda się do rodzinnej parafii – Radzanów nad Wkrą.

Tego samego dnia, o godzinie 14.30 w kościele parafialnym p.w. Św. Rocha w Radzanowie nad Wkrą, Jego Ekscelencja Ks. Bp Marek Solarczyk przewodniczył będzie Mszy Świętej i obrzędom pogrzebowym na cmentarzu parafialnym.

Rodzinie Księdza Kanonika i społeczności parafialnej Józefosławia składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis
Przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie Piotr Obłoza