Informacje10 czerwca 2015, 19:00,

Spotkanie z Kają Godek w Piasecznie

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich chętnych, a w szczególności mieszkańców Piaseczna na spotkanie otwarte z Panią Kają Godek. Nasza prelegentka jest wieloletnią działaczką i członkinią Zarządu Fundacja Pro - Prawo do Życia, aktywistką działającą na rzecz życia nienarodzonego, a także przeciw aborcji eugenicznej. Znana ze swojej bezkompromisowości i nieustępliwości w walce z ideologią gender.

SPOTKANIE Z KAJĄ GODEK W PIASECZNIE

Jak lewicowe organizacje wpływają na nasze codzienne życie? Jakie treści głoszą? Czym tak naprawdę jest aborcja i in vitro? Czy to wszystko jest świadomym działaniem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź usłyszą państwo podczas naszego spotkania.

GDZIE: Aula Niebieska (I piętro) w Domu Parafialnym św. Anny w Piasecznie
KIEDY: 10 czerwca2015 roku o godz. 19.00

Wszystkich którzy są chętni wysłuchać prelekcji, zadać kilka pytań, bądź merytorycznie dyskutować serdecznie ZAPRASZAMY!

ONR Piaseczno

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11189
Informacje8 czerwca 2015, 19:52,

Relacja z akcji Dzień Energii

Ostatni dzień maja w Piasecznie oprócz słonecznej pogody przyniósł moc pozytywnej energii!! Wszystko to za sprawą IV edycji rodzinnego pikniku naukowego – Dzień energii, którego celem było przybliżenie tematyki OZE.

Relacja z akcji Energetyczne Piaseczno

Głównym zagadnieniem poruszanym na stanowiskach eksperckich oraz podczas wywiadów scenicznych było wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jako podstawowego surowca energetycznego. Zainteresowani mogli pogłębić wiedzę dotyczącą funkcjonowania elektrowni wiatrowych, dowiedzieć się jak magazynują ciepło kolektory słoneczne czy przyjrzeć się makiecie przyjaznego dla środowiska domu. Jedną z atrakcji była możliwość wypróbowania elektrycznych środków transportu. Zarówno przejażdżka rowerami jak i samochodem cieszyła się dużym powodzeniem. Uczestnicy pikniku mogli przekonać się, że pojazdy napędzane prądem są łatwe w użytkowaniu, ciche, a co najważniejsze przyjazne dla środowiska.

Relacja z akcji Energetyczne Piaseczno

Coś dla dużych, coś dla małych
Rynek w Piasecznie stał się również areną zmagań młodych naukowców. Czy cytrynowa instalacja wystarczy, żeby komputer zaczął działać? Ile energii jest w ziemniaku? Dlaczego roboty zaczynają poruszać się dopiero gdy zaświeci Słońce? I wreszcie, czy uda upiec się potrawę we własnoręcznie wykonanym piekarniku z folii aluminiowej? Strefa eksperymentów pomogła małym odkrywcom poznać tajniki chemii, fizyki i innych nauk przyrodniczych. Dzięki zaprezentowanym doświadczeniom młodzież przekonała się, że energię można pozyskać nie tylko z węgla, ale także wykorzystując siłę wiatru, wody i Słońca. Konkursy i quizy udowodniły, że dzieci posiadają wiedzę nie mniejszą niż eksperci i doskonale wiedzą jak oszczędzać prąd, czy jak funkcjonują elektrownie wiatrowe.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Dziś trend, wkrótce konieczność
Nie jest tajemnicą, iż świat stoi w obliczu nowego problemu, jakim jest wyczerpywanie się złóż węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego. Biorąc pod uwagę fakt, iż w Polsce to właśnie węgiel kamienny stanowi podstawowe źródło energii należy zastanowić się nad alternatywnymi sposobami jej pozyskania. „Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważna jest edukacja w temacie zastosowania odnawialnych źródeł energii.” – mówi Arkadiusz Durka, project manager z agencji Varsovia Lab., „Pozyskiwanie energii z niekonwencjonalnych źródeł w przeciągu kilkudziesięciu lat stanie się koniecznością. Nie powinniśmy bać się stosowania nowoczesnych rozwiązań w naszych domach.” – dodaje. Wydarzenia takie jak Dzień energii oswajają z tematem, pozwalają na zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami oraz edukują najmłodszych.

Relacja z akcji Energetyczne Piaseczno

Wydarzenie zorganizowane zostało na zlecenie Gminy Piaseczno.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11172