Informacje27 maja 2013, 00:00,

Spotkanie z Joanną Jakubik w Zalesiu Górnym

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza najmłodszych czytelników na spotkanie z Joanną Jakubik (autorką książek dla dzieci), które odbędzie się 29 maja 2013 roku o godz. 10.45 w Filii Zalesie Górne przy ul. Wiekowej Sosny 4. Zapraszamy.

Spotkanie z Joanną Jakubik w Zalesiu Górnym
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje28 maja 2013, 00:00,

Święta czwórca w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 29 maja 2013 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu pt.: ŚWIęTA CZWÓRCA, w reżyserii Jana Høebejka. Spotkanie poprowadzi filmoznawca Andrzej Kawecki. Wstęp: od 1 kwietnia do końca 2013 roku bezpłatnie w związku z dotacją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zapraszamy do DKF Góra Kalwaria.

ŚWIęTA CZWÓRCA W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWYM

Bohaterami filmu ŚWIęTA CZWÓRCA są dwaj elektrycy, Ondra (Hynek Èermak) i Vitek (Jiri Langmajer), którzy otrzymują ofertę pracy na wyspie karaibskiej, na której huragan zniszczył linie elektryczne. Są przyjaciółmi i sąsiadami, a ich rodziny żyją w całkowitej harmonii. Ich żony, Dita (Viktorie Èermáková) i Marie (Marika Procházková), lubią się, zaś nastoletni synowie Ondry chodzą z dorastającymi córkami Vitka. Krótko mówiąc, ich życie jest nieustającą idyllą, na którą cieniem kładzie się jedna, jedyna rzecz – nuda w małżeńskim pożyciu. Dlatego, gdy los rzuca im rękawicę w postaci propozycji pracy za granicą, mężczyźni podejmują wyzwanie i zabierają na Karaiby swoje żony. To właśnie w owym egzotycznym raju wymyślają plan, który na zawsze odmieni ich życie seksualne.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria