Informacje19 maja 2014, 21:26,

Spotkanie z Dorotą Gellner w Piasecznie i Głoskowie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie autorskie z Dorotą Gellner - popularną autorką książek dla dzieci, które odbędzie się 21 maja 2014 roku o godz. 9:30 (Oddział dla dzieci przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie) oraz o godz. 11:00 (Filia Głosków przy ul. Parkowej 8 w Głoskowie). Po spotkaniach, będzie możliwość zakupu książek autorki. Zapraszamy.

SPOTKANIE Z DOROTĄ GELLNER W PIASECZNIE I GŁOSKOWIE

Informacje19 maja 2014, 22:04,

Nie bój się Cygana - pokaz slajdów w Klubie Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Anny Czapek i Piotra Mojżyszka pn.: Nie bój się Cygana - opowieść o europejskich Romach. Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 maja 2014 roku o godz. 19.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników i sympatyków różnych podróży na spotkanie z Klubem Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie.

NIE BÓJ SIĘ CYGANA - POKAZ SLAJDÓW W KLUBIE PODRÓŻNIKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Nie bój się Cygana - to słowa cygańskiej pieśni. Od kilku lat podróżujemy po Bałkanach, starając się poznać i zrozumieć współczesnych Romów. Opowiemy o Cyganach bawiących się na Odpuście Cygańskim w Baczkowie, gdzie kupują żony, a także o ich codziennym życiu w swojej dzielnicy w Plovdiwie. Odwiedzimy też Park Tańczących Niedźwiedzi w Belicy, gdzie znajduje się ponad dwadzieścia zwierząt odebranych niedźwiednikom. Ania Czapek i Piotrek Mojżyszek www.opowiadamyoswiecie.pl oraz www.piotrmojzyszek.com