Informacje9 grudnia 2012, 00:00,

Spotkanie z Dorotą Gellner w Piasecznie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z autorką książek dla dzieci tj.: DOROT¡ GELLNER. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 11 grudnia 2012 roku o godz. 9.00 w Filii Osiedle o/dla dzieci (ul. Szkolna 9), natomiast o godzinie 12.00 w Filii Biblioteki w Jagarzewie (ul. Główna 29).

DOROTA GELLNER SPOTKANIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ PIASECZNO

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dorotą Gellner.

DOROTA GELLNER
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje7 grudnia 2012, 00:00,

Wystawa fotografii Tomasza Tomaszewskiego pt.: To czym najczęściej się nie zajmuję

Galeria Steel Forest i Stara Papiernia w Konstancinie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Tomasza Tomaszewskiego pt.: TO CZYM NAJCZęŚCIEJ SIę NIE ZAJMUJę, oraz na spotkanie i rozmowy o sztuce z autorem i Małgorzatą Niezabitowską. Wernisaź odbędzie się 9 grudnia 2012 roku o godz. 17.30 w Kawiarni Papieróffka w Starej Papierni, przy Al. Wojska Polskiego 3 w Konstancinie. Zapraszamy na wstawę fotografii Tomasza Tomaszewskiego.

WYSTAWA FOTOGRAFII TOMASZA TOMASZEWSKIEGO TO CZYM NAJCZęŚCIEJ SIę NIE ZAJMUJę

Tomasz Tomaszewski to członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni - Współcześni żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze.

Tomasz Tomaszewski

Tomaszewski to laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Cechą charakterystyczną twórczości Tomasza Tomaszewskiego jest wyjątkowa przenikliwość i umiejętność obserwacji, która nie dopuszcza kompromisów, ale w której zawsze ujawnia się wielka życzliwość do portretowanych ludzi i do napotkanej rzeczywistości. Taki subtelny i humanistyczny sposób przedstawienia mocnych tematów i wydarzeń jest coraz mniej popularny wśród fotoreporterów prasowych, dlatego jako jeden z nielicznych współczesnych polskich fotografów, wpisywany jest do panteonu nazwisk reprezentujących długą tradycję fotoreportażu humanistycznego. Więcej informacji, moża znaleźć na stronie internetowej: www.tomasztomaszewski.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna