Informacje9 grudnia 2012, 00:00,

Spotkanie z Dorotą Gellner w Piasecznie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z autorką książek dla dzieci tj.: DOROT¡ GELLNER. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 11 grudnia 2012 roku o godz. 9.00 w Filii Osiedle o/dla dzieci (ul. Szkolna 9), natomiast o godzinie 12.00 w Filii Biblioteki w Jagarzewie (ul. Główna 29).

DOROTA GELLNER SPOTKANIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ PIASECZNO

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dorotą Gellner.

DOROTA GELLNER
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje7 grudnia 2012, 00:00,

Zapraszamy na Happening Mikołajkowy Fundacji Pomóż Dorosnąć na Rynek w Piasecznie

Fundacja Pomóż Dorosnąć, Centrum Kultury w Piasecznie, uczniowie piaseczyńskich szkół, wolontariusze z Auchan Polska oraz z Coca Cola Company zapraszają wszystkich mieszkańców (małych i dużyc), na Happening Mikołajkowy Fundacji Pomóż Dorosnąć. Mikołajki odbędą się 9 grudnia 2012 roku o godz. 12.00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie.

HAPPENING MIKO£AJKOWY FUNDACJI POMÓż DOROSN¡ć NA RYNKU W PIASECZNIE

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in.: drobne prezenty dla każdego dziecka, zabawy, konkursy o tematyce świątecznej, pisanie listów do Świętego Mikołaja, kiermasze świątecznych rozmaitości, w tym uroczych EkoBombek wykonanych przez małych mieszkańców Piaseczna (EKOBOMBKA). Szczególnie pyszny będzie kiermasz ciast połączony z Kawiarenką Mikołajkową, gdzie będzie można skosztować wspaniałej Herbatki Zimowej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno