Informacje18 czerwca 2014, 14:00,

Spotkanie z Dorotą Gellner w Górze Kalwarii

Lubisz czytać ? Znasz twórczość Doroty Gellner? Przyjdź na spotkanie do Biblioteki Publicznej (ul. Pijarska 40) w Górze Kalwarii, które odbędzie się w środę 18 czerwca 2014 roku o godz. 14.00. Podczas spotkania będzie można kupić śpiewniczki z płytami CD pt.: Skaczące nutki oraz Muzyczne rękawiczki. Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Gellner w Górze Kalwarii.

Spotkanie z Dorotą Gellner w Górze Kalwarii

Informacje15 czerwca 2014, 09:30,

Rodzinny Piknik Rowerowy Piaseczno

Już po raz trzeci organizowany jest w gminie Piaseczno - RODZINNY PIKNIK ROWEROWY, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Piknik odbędzie się w niedzielę 15 czerwca 2014 roku. Rozpoczęcie (godz. 9.30) i zakończenie (godz. 17.00) imprezy odbędzie się na miejskim rynku, przy fontannie. Piknik natomiast będzie miał miejsce na Zimnych Dołach w Żabieńcu. Organizatorem imprezy jest OSP Chojnów. Patronat nad Rodzinnym Piknikiem Rowerowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

RODZINNY PIKNIK ROWEROWY PIASECZNO

Atrakcje podczas Rodzinnego Pikniku Rowerowego:
- strażnicy miejscy, którzy będą eskortować grupę z Piaseczna i na miejscu znakować rowery;
- GOSiR, który zapewni animacje dla dzieci i zabawy;
- Policja, która będzie eskortować grupę z Piaseczna i zapewni bezpieczne przejazdy w newralgicznych punktach (przekraczanie dróg krajowych i wojewódzkich);
- OSP Chojnów, która zapewni oprawę i pokazy;
- miasteczko rowerowe (ustawione znaki na wyrysowanym placu manewrowym), gdzie dzieci będą mogły uczyć się zachowania na drodze i znaków drogowych;
- grochówka z Chojnowa, kiełbaski, woda dla spragnionych;
- żłobek w którym będzie można zostawić najmniejsze pociechy pod opieką wykwalifikowanych pań;
- Piaseczyńska Grupa Ratowników Medycznych;
- dwa serwisy rowerowe i wiele innych atrakcji.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie