Informacje14 kwietnia 2013, 00:00,

Spotkanie z Bożeną żelazowską w Piasecznie

Fundacja Nadzieja serdecznie zaprasza 16 kwietnia 2013 roku na spotkanie z panią Bożeną żelazowską - Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, oraz z przedstawicielami kultury, sztuki a także z artystami amatorami z terenu Gminy Piaseczno. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w siedzibie fundacji przy ul. Kościuszki 36 w Piasecznie, w Klubo Galerii "Pod Wiśnią".

Program spotkania:
1. Powitanie i prezentacja zaproszonych gości
2. Koncert osiemnastoletniej solistki Katarzyny Pułkownik
3. Prezentacja multimedialna oraz prelekcja na temat ,,Rozwoju Kultury i Sztuki na Mazowszu''
4. Wystąpienie Starosty Jana Adama Dąbka
5. Dyskusja i pytania do prelegenta od uczestniczących w spotkaniu twórców a także gości
6. Podziękowanie za prelekcję oraz wystąpienia uczestników spotkania
7. Poczęstunek
8. Zakończenie spotkania
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje14 kwietnia 2013, 00:00,

Komedia małżeńska ADAMM - Wtorek Teatralny

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Teatralny, podczas którego zaprezentowany zostanie spektakl pt. ADAMM, w wykonaniu aktorów z Lesznowolskiego Teatru Manufaktura Snów. Teatralny wtorek odbędzie się 16 kwietnia 2013 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp kosztuje 15 zł. Bilety do nabycia w kasach Centrum Kultury. Zapraszamy na Wtorek Teatralny.

KOMEDIA MA£żEńSKA ADAMM - WTOREK TEATRALNY W PIASECZNIE

Spektakl pt. ADAMM przedstawia rzeczywistość "sparciałego" małżeństwa z 20-letnim stażem. Ona - roztrzepana, odrobinę przewrażliwiona, ciągle narzekająca pani domu, i On - pracoholik, toksycznie związany z matką, przyziemnie skupiony na trzech najważniejszych dla siebie czynnościach: jedzeniu, spaniu i seksie. Oboje codziennie mierzą się z prozą życia, obcością i samotnością, a mimo to odgrywają swoją komedię. A wtedy Ona decyduje się sprowadzić ADAMMa. Czy ADAMM naprawdę okaże się niezawodny i pomoże wskrzesić dawną miłość, owo najpiękniejsze uczucie, które połączyło bohaterów w młodości? Pierwowzorem scenariusza napisanego przez Ewę Kłujszo jest II akt komedii słynnego nowojorskiego dramatopisarza Murray'a Schisgala Twice Around the Park. Osnowa fabularna oryginału oraz język postaci zostały dopasowane do polskich realiów, przez co portrety bohaterów są nam bliższe. Dowcipne dialogi, cięte riposty, komizm sytuacyjny a także liryzm wspomnień, odkrywane tajemnice i przeżywane dramaty w kontekście wojny damskomęskiej oraz poważnych pytań o miłość i samotność w związku tworzą ciekawą mieszankę. ADAMM (.pdf)

Komedia małżeńska Adamm
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno