Informacje25 października 2016, 18:00,

Spotkanie z Beatą Zalewską-Stefaniak - Klub Klasy Kobiet Piaseczno

25 października 2016 roku w godz. 18:00-20:00 odbędzie się spotkanie z Beatą Zalewską-Stefaniak w ramach Klubu Klasy Kobiet Piaseczno. Miejsce: Przystanek Kultury, Plac Piłsudskiego 9 w Piasecznie (sala 39). Wstęp wolny. Beata Zalewska-Stefaniak to licencjonowanym trenerem mindfullness. Opowie czym jest mindfullness (uważność), jakie przynosi korzyści w codziennym życiu.

SPOTKANIE Z BEATĄ ZALEWSKĄ-STEFANIAK - KLUB KLASY KOBIET PIASECZNO

Beata Zalewska-Stefaniak o sobie: Moja ścieżka rozwoju, która doprowadziła mnie do mindfulness, przebiegała przez wiele różnych obszarów, z których każdy był ważnym doświadczeniem. Życiowym, zawodowym i emocjonalnym. Z zawodu jestem tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Od pewnego etapu życia to bazowe wykształcenie okazało sie być jedynie tłem dla moich innych aktywności w sferze zawodowej i osobistej. Przez ponad 8 lat pracowałam jako kierownik Kliniki, asystentka i tłumaczka dr Ven. Tenzina Jangchuba, tybetańskiego mnicha i lekarza medycyny tybetańskiej. Był to dla mnie czas zdobywania ciekawych doświadczeń, spotkania z drugim człowiekiem, często w obliczu jego cierpienia i bezradności. Czas, który nauczył mnie pokory wobec życia i akceptacji tego, co się wydarza oraz wdzięczności za to, co jest. Stąd blisko było do tego, czego uczy mindfulness. Bycia w danej chwili, tu i teraz, bez osądzania czy chęci kontrolowania czegokolwiek, z życzliwością i łagodnością wobec własnej osoby, a także współczuciem dla drugiego człowieka.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje27 października 2016, 19:00,

Himalaje dla każdego? - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna

27 października 2016 roku o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie w ramach Klubu Podróżnika w Konstancinie pn.: Himalaje dla każdego? Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowej 15 (Hugonówka). Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie!

HIMALAJE DLA KAŻDEGO? - KLUB PODRÓŻNIKA KONSTANCIN-JEZIORNA

Tematem kolejnego spotkania Klubu Podróżnika będą tłumnie odwiedzane przez turystów rejony Everestu i Annapurny. O swoich przygodach na himalajskich szlakach opowiedzą: Ania i Piotr Fogel, podróżnicy oraz Krzysztof i Grzegorz Fogel – uczniowie 6 i 3 klasy Szkoły Marzeń w Piasecznie, zaprawieni turyści. Pokażemy niezwykłą różnorodność krajobrazową, społeczną i kulturową najwyższych gór świata. Opowiemy o tym, jak zmieniają się Himalaje, jaką rolę odgrywają w nich turyści, o szacunku dla gór, o ich dostępności, przyrodzie religii oraz o skutkach silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nepal w 2015 r. Jednak przede wszystkim będzie to niebywała okazja, by podziwiać wspaniałe widoki. Opowieściom będzie towarzyszył pokaz slajdów z niesamowitych wypraw w Himalaje.