Informacje22 kwietnia 2013, 00:00,

Spotkanie z autorką Elik Aimee w Piasecznie

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy na spotkanie z autorką Elik Aimee, która wydała w tym roku 13. już książkę. Prezentacja najnowszej książki Pani Elik Aimee, odbędzie się 23 kwietnia 2013 roku o godz. 17.00 w sali Centrum Kultury w Piasecznie (I piętro). Na spotkanie zapraszają Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie. "Miłość, miłość, przygoda.. Podróże dalekie i te najbliższe lecz pokazywane jakże inaczej"... prezentuje ona w swoich książkach. Przyjdź! Zobacz! Posłuchaj! Zasmakuj życia o jakim może marzysz...

Spotkanie z Elik Aimee w Piasecznie

Elik Aimée - historyk, dziennikarka radiowo-telewizyjna, poetka i prozatorka. Jurorka wielu ogólnopolskich konkursów literackich i wykładowca Uniwersytetu III-go wieku. Właścicielka wydawnictwa literackiego BEZ PODZIA£ÓW. Prowadzi również zajęcia z młodzieżą: warsztaty dziennikarskie, literackie i recytatorskie. Dotychczas wydała: Do spalenia, To fire!, Sierpniowy zapach Kazimierza, Czekając na wiatr, Ptaki mego nieba, Słowa cieniem serca malowane, Smycz – rzecz o zniewoleniu (dwa wydania), Sezon na bratki, Motyle, Widnokrąg.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 kwietnia 2013, 00:00,

Piaseczyńska Mila Konstytucyjna Piaseczno 2013

3 maja 2013 roku w Piasecznie po raz 13 odbędzie się Piaseczyńska Mila Konstytucyjna, impreza ciesząca się wielkim uznaniem zarówno wśród mieszkańców Piaseczna jak i sportowców z całej Polski. Bieg od lat przyciąga gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Po za biegami głównymi przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy w historii naszej imprezy dystans uzyska atest PZLA. Zmieniamy także miejsce rozgrywania zawodów, przenosimy się na odrestaurowany Piaseczyński Rynek.

PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA PIASECZNO 2013

Zapisy i wszelkie informacje o imprezie zamieszczone są na stronie internetowej: www.mila-piaseczno.pl Zapisy do biegów dziecięcych i młodzieżowych prowadzone będą w dniu imprezy. Biuro zawodów będzie mieściło się na terenie Przystanku Kultura (sala na I piętrze).

PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA PIASECZNO

Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje m.in. wspólna rozgrzewka przy muzyce w rytmach afrykańskich prowadzona przez Klub Fitness Green Up Piaseczno, dla najmłodszych stoisko z animacjami prowadzone przez Centrum Nauki i Biznesu żAK oraz Restaurację Pizza Hut Piaseczno oraz poczęstunek w formie grilla zorganizowane przez Firmę DANSTONE Piaseczno.

PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA PIASECZNO

Miłośników fotografii zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. SPORTOWE PIASECZNO – PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA.

W tym roku GOSiR Piaseczno obchodzi 15-lecie swej działalności z tej okazji dla każdego zawodnika, który ukończy bieg czekają pamiątkowe atrakcyjne medale. Mamy nadzieję że nasze zawody przyczynią się do godnego uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji trzeciego maja, jak również będą doskonałą okazją świętowania 15 lecia GOSiR Piaseczno.

MEDAL PIASECZYńSKIEJ MILI KONSTYTUCYJNEJ

Piaseczyńska Mila Konstytucyjna program:

12.00 – 14.00 weryfikacja zawodników, przyjmowanie zgłoszeń
15.00 uroczyste otwarcie imprezy
15.10 start do biegu dzieci kl. I-III SP.– dyst. ¼ mili ok. 400 m.
15.15 start do biegu przedszkolaków 80 m.
15.20 start do biegu dzieci kl. IV-VI SP. - dyst. ½ mili ok. 800 m.
15.30 start do biegu młodzieżowego kl. I-III Gimnazjum – dyst. 1 mila
15.45 start do biegu głównego OPEN KOBIET z podziałem na kategorie : szkoły średnie, OPEN, Masters (+40) – dystans 1 mila ok. 1 609 m.
16.00 start do biegu głównego OPEN MężCZYZN z podziałem na kategorie : szkoły średnie, OPEN, Masters (+ 40) – dystans 1 mila ok. 1 609 m.
16.15 wręczenie nagród,
16.30 zakończenie imprezy.

Powyżej film w ramach przypomnienia zeszłorocznej Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne biegi w Piasecznie!
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno - www.gosir-piaseczno.pl