Informacje21 października 2016, 20:00,

Spotkanie z Aleksandrem Dobą w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 października 2016 roku o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Dobą w Górze Kalwarii. Miejsce: Ośrodek Kultury, Białka 9, Góra Kalwaria. Zapraszamy!

Spotkanie z Aleksandrem Dobą w Górze Kalwarii

Aleksander Doba - podróżnik, turysta. Sport kocha od dawna. Jako szybownik ma wylatane 250 godzin, druga klasa wyszkolenia szybowcowego - srebrna odznaka szybowcowa z jednym diamentem. Na swym koncie ma 14 skoków spadochronowych i trzecią klasę wyszkolenia spadochronowego. Posiada też złotą odznakę turystyki kolarskiej. Jest żeglarzem i sternikiem jachtowym, ma patent rozszerzony na rejsy morskie. Obecnie największą jego pasją jest kajakarstwo. Jako kajakarz wiele wypraw odbył jako pierwszy człowiek i co więcej samotnie, m.in.: opłynął Bałtyk z Polic do Polic, opłynął Bajkał w Rosji, dopłynął za Koło podbiegunowe północne z Polic do Narwiku w Norwegii. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem dwa razy ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, używając wyłącznie siły własny rąk. W 2011 roku na trasie Senegal – Brazylia oraz w 2014 roku na trasie Lizbona - Floryda. W 2013 roku za swoją pierwszą wyprawę został uhonorowany Super Kolosem - najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce. W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka. Obecnie przygotowuje się do trzeciej wyprawy transatlantyckiej na trasie Nowy Jork - Lizbona, którą zamierza kontynuować od maja 2017 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 października 2016, 20:00,

Konrad Materna - wieczór autorski w Domu Kultury w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 października 2016 roku o godz. 20:00 odbędzie się wieczór autorski Konrada Materna. Obok Konrada Materny wystąpią gościnnie: Anna Materna (śpiew) i Grzegorz Bożewicz (akordeon, piano). Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety w cenie 15zł.

Konrad Materna - wieczór autorski w Piasecznie

Konrad Materna - kto go zna, tego zapraszać nie trzeba. Kto nie zna, poznać ma wyborną okazję. Jak mówią jednym głosem zarówno przyjaciele, jak i wrogowie Materny swoją twórczością i postawą publiczną ten poeta, kompozytor i działacz społeczny budzi skrajne emocje, nigdy jednak nie pozwala być obojętnym na sprawy, które porusza, bowiem jego znakiem rozpoznawczym jest przewrotność. Scenarzysta i dramaturg, laureat kilku najważniejszych polskich festiwali i konkursów muzycznych oraz literacko-muzycznych, założyciel obrosłej już legendą formacji happeningowej zwanej KOD-Kapelą, pomysłodawca i współtwórca Teatru Podmiejskiego i grupy poetyckiej Herbatka Literacka, z zawodu lalkarz, w latach 80-tych pieśniarz opozycyjny, od tamtej pory nie dający żadnej władzy kredytu zaufania.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie