Informacje2 marca 2007, 00:00,

Spotkanie Sadownicze w Ośrodku Kultury Tarczyn

W dniu 1 marca 2007 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się Spotkanie Sadownicze zorganizowane przez Burmistrza Tarczyna: Barbarę Galicz. Uczestniczyło w nim ok. 50 sadowników z terenu gminy Tarczyn. Otwarcia spotkania dokonała Pani Burmistrz, która w imieniu swoim oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej powitała wszystkich przybyłych na spotkanie i zaprosiła do wysłuchania ciekawych wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów: Josa de Wit z Holandii, z firmy doradczej Fruitconsult oraz Grzegorza £ysiaka z Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Prelegenci zapoznali uczestników spotkania z zasadami nawożenia sadów jabłoniowych, rodzajami nawozów, terminami i sposobami nawożenia. Przedstawiono również ocenę nowych odmian grusz i możliwości ich wykorzystania do nasadzeń w nowoczesnych sadach towarowych. Ciekawą propozycją organizatorów był również pokaz cięcia w sadzie, przeniesienie wiedzy teoretycznej na zajęcia praktyczne.

źródło informacji: www.tarczyn.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Informacje2 marca 2007, 00:00,

Komunikacja nocna do Konstancina - proponowane trasy

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, na swojej stronie poinformował, że w dniu dzisiejszym rozpoczęły się rozmowy pomiędzy gminą Konstancin a Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, w sprawie uruchomienia komunikacji nocnej pomiędzy Warszawą, a Konstancinem.

Wstępnie ustalono, że codziennie ok. północy uruchomiony zostanie dodatkowy kurs linii 710 z Metra Wilanowska w kierunku Konstancina, a w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w kierunku Konstancina zostaną wydłużone 2 kursy linii 601 - ok. godz. 1 i 2 w nocy. Dalsze rozmowy będą dotyczyły wysokości dopłat za kursy linii nocnych oraz ich szczegółowej trasy.

Proponowane trasy to:
1) Wariant ZTM - od granicy z Warszawą ulicą Warszawską, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Długą, zawrotka przy ulicy Pańskiej a następnie Długą, Chylicką, Prusa, Piłsudskiego, Warszawską (trasa zbliżona do linii 700);
2) Wariant przez Mirków - od granicy z Warszawą ulicą Warszawską, Bielawską, Mirkowską, Al. Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Długą, zawrotka przy ulicy Pańskiej a następnie Długą, Chylicką, Prusa, Piłsudskiego, Warszawską (trasa zbliżona do linii 710, powrót zbliżony do linii 700);
3) Wariant przez Mirków i ul. Piaseczyńską - od granicy z Warszawą ulicą Warszawską, Bielawską, Mirkowską, Al. Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Piaseczyńską, Warszawską (trasa po pętli zbliżonej do linii 710 i 724).

Istnieje także propozycja poprowadzenia trasy koło osiedla Elsam (ul. Wilanowska, Od Lasu, Gąsiorowskiego), jednak jest ona trudna do realizacji ze względu na obecność progów spowalniających ruch oraz brak na tym terenie komunikacji dziennej, która powinna zostać uruchomiona w pierwszej kolejności.

Uruchomienie komunikacji nocnej nastąpi prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna prosi o przesyłanie opinii na temat proponowanych tras na adres: bip@konstancinjeziorna.pl

źródło informacji: www.konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński