Informacje7 września 2007, 00:00,

Spotkanie mieszkańców Piaseczna i okolic na Spalonej

Na forum Piaseczna gazeta.pl pojawiła się propozycja spotkania mieszkańców naszego regionu, którzy chcieliby się poznać i zintegrować. Spotkanie jest pod hasłem: Poznaj Sąsiada Swego, czyli Pożegnanie Lata na Spalonej Zimne Doły. Spotkanie zaplanowane zostało na sobotę 8 września 2007 roku, na godzinę 15:00

Spalona Zimne Doły to najpopularniejsze miejsce wypoczynku na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Polana położona jest pomiędzy żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południowy-wschód od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim. Można tu dojechać samochodem od strony Piaseczna skręcając w żabieńcu z drogi krajowej nr 79 w prawo. Za miejscowością należy jechać prosto drogą asfaltową wzdłuż lasu, by po ok. 500 m skręcić w lewo w szeroką drogę leśną (historyczny trakt warecki), która zaprowadzi na miejsce. Jadąc drogą krajową nr 79 od południa należy skręcić na światłach w Pilawie w lewo w stronę Zalesia Górnego, a następnie na wysokości leśniczówek, Chojnów i Dobiesz w prawo w drogę leśną. Na miejscu znajduje się duży, mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów utwardzony parking leśny.

Plan dojazdu do Zimnych Dołów Spalona
kliknij, aby powiększyć mapkę

Zimne Doły stanowią leśny kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny. Znajduje się tu kilka wiat turystycznych (w tym jedna, która może pomieścić ponad 100 osób), zorganizowane są miejsca do rozpalania ognisk. Na turystów zawsze czeka przygotowany przez Nadleśnictwo Chojnów chrust. Dzieci przyciąga duży plac zabaw z huśtawkami, drabinkami i zjeżdżalnią. Niezwykłą atrakcję stanowi Małpi Gaj Linowy Park Przygody www.malpigaj.com.pl Na chętnych czekają tu linowe przeprawy między najwyższymi drzewami, kolejka tyrolska, wspinaczki i zjazdy na linach. Zabawa w Małpim Gaju zabezpieczana jest przez profesjonalnych instruktorów i atestowany sprzęt alpinistyczny.

W planach sobotniego spotkania mieszkańców jest: sport (np.: siatkówka), ognisko (kiełbasa i coś do niego, sami wiecie co dobre - UWAGA: prowiant i dodatki we własnych zakresie), tańce, hulanki, swawole... Zabierajcie swoje pociechy i przybywajcie jutro tj.: w sobotę 8 września o godzinie 15:00, na sąsiedzkie spotkanie na Zimnych Dołach Spalonej. Mapa dojazdu do Spalonej Zimnych Dołów zamieszczona i opisana została powyżej. Dodatkowy link do mapy z Google Maps: mapa. Rozmowa na temat spotkania toczy się również na naszym forum: spotkanie integracyjne, oraz na forum Piaseczna: forum w realu 2.0. Kto chętny na piknik rodzinny mieszkańców na Spalonej? Poznaj Sąsiada Swego, czyli Pożegnanie Lata na Zimnych Dołach Spalona. Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Tereny Zimnych Dołów pomieszczą bardzo dużo ludzi, tak więc serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje1 września 2007, 00:00,

Piknik Rycerski na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, to jeden z najstarszych na Mazowszu. W najbliższą sobotę i niedzielę otwiera swoje bramy! 1 i 2 września 2007 roku organizatorzy zapraszają na Piknik Rycerski. Spodziewane są odwiedzin rycerstwa z Drużyny Księcia Czerskiego. Zaprezentowane zostanie uzbrojenie. Będziemy świadkami walk rycerzy na życie i życie. Co będzie się działo na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku? Musisz sam to zobaczyć!

Piknik Rycerski w Czersku na Zamku Książąt Mazowieckich plan imprezy:

sobota (1 września 2007 roku)
12:00 co 1,5 godziny walki rycerskie,
12:30 konkurs wiedzy o historii Wzgórza Zamkowego w Czersku,
14:00 turniej łuczniczy dla dzieci,
15:00 turniej łuczniczy dla dorosłych,
18:30 ostatni sobotni pokaz walk rycerskich.

niedziela (2 września 2007 roku)
12:00 co 1,5 godziny walki rycerskie,
12:30 konkurs wiedzy o historii Mazowsza,
14:00 turniej łuczniczy dla dzieci,
15:00 turniej łuczniczy dla dorosłych,
17:00 ostatni pokaz walk rycerskich.

Wśród spodziewanych atrakcji są: pokazy walk rycerskich z udziałem Drużyny Księcia Czerskiego, turnieje łucznicze dla dzieci i dorosłych z nagrodami, średniowieczna muzyka z przekazem historycznym, konkursy wiedzy o Wzgórzu Zamkowym i historii Mazowsza, obóz rycerski. Oprócz tego odbędzie się uczta przy pochodniach (pieczyste, dziczyzna, ryby wędzone), niespodzianki w baszcie zamkowej, tańce średniowieczne i bardziej współczesne. Smakosze będą mogli się zajadać tradycyjnym jadłem z zamkowej Karczmy Majama. Zdjęcia z poprzedniej wizyty rycerzy możecie obejrzeć na stronie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Czersk