Informacje7 września 2007, 00:00,

Spotkanie mieszkańców Piaseczna i okolic na Spalonej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Na forum Piaseczna gazeta.pl pojawiła się propozycja spotkania mieszkańców naszego regionu, którzy chcieliby się poznać i zintegrować. Spotkanie jest pod hasłem: Poznaj Sąsiada Swego, czyli Pożegnanie Lata na Spalonej Zimne Doły. Spotkanie zaplanowane zostało na sobotę 8 września 2007 roku, na godzinę 15:00

Spalona Zimne Doły to najpopularniejsze miejsce wypoczynku na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Polana położona jest pomiędzy żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południowy-wschód od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim. Można tu dojechać samochodem od strony Piaseczna skręcając w żabieńcu z drogi krajowej nr 79 w prawo. Za miejscowością należy jechać prosto drogą asfaltową wzdłuż lasu, by po ok. 500 m skręcić w lewo w szeroką drogę leśną (historyczny trakt warecki), która zaprowadzi na miejsce. Jadąc drogą krajową nr 79 od południa należy skręcić na światłach w Pilawie w lewo w stronę Zalesia Górnego, a następnie na wysokości leśniczówek, Chojnów i Dobiesz w prawo w drogę leśną. Na miejscu znajduje się duży, mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów utwardzony parking leśny.

Plan dojazdu do Zimnych Dołów Spalona
kliknij, aby powiększyć mapkę

Zimne Doły stanowią leśny kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny. Znajduje się tu kilka wiat turystycznych (w tym jedna, która może pomieścić ponad 100 osób), zorganizowane są miejsca do rozpalania ognisk. Na turystów zawsze czeka przygotowany przez Nadleśnictwo Chojnów chrust. Dzieci przyciąga duży plac zabaw z huśtawkami, drabinkami i zjeżdżalnią. Niezwykłą atrakcję stanowi Małpi Gaj Linowy Park Przygody www.malpigaj.com.pl Na chętnych czekają tu linowe przeprawy między najwyższymi drzewami, kolejka tyrolska, wspinaczki i zjazdy na linach. Zabawa w Małpim Gaju zabezpieczana jest przez profesjonalnych instruktorów i atestowany sprzęt alpinistyczny.

W planach sobotniego spotkania mieszkańców jest: sport (np.: siatkówka), ognisko (kiełbasa i coś do niego, sami wiecie co dobre - UWAGA: prowiant i dodatki we własnych zakresie), tańce, hulanki, swawole... Zabierajcie swoje pociechy i przybywajcie jutro tj.: w sobotę 8 września o godzinie 15:00, na sąsiedzkie spotkanie na Zimnych Dołach Spalonej. Mapa dojazdu do Spalonej Zimnych Dołów zamieszczona i opisana została powyżej. Dodatkowy link do mapy z Google Maps: mapa. Rozmowa na temat spotkania toczy się również na naszym forum: spotkanie integracyjne, oraz na forum Piaseczna: forum w realu 2.0. Kto chętny na piknik rodzinny mieszkańców na Spalonej? Poznaj Sąsiada Swego, czyli Pożegnanie Lata na Zimnych Dołach Spalona. Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Tereny Zimnych Dołów pomieszczą bardzo dużo ludzi, tak więc serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 września 2007, 00:00,

Piaseczno obchody 68 rocznicy wybuchu II wojny światowej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 września 2007 roku (poniedziałek) odbędą się w Piasecznie uroczystości upamiętniające 68 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Organizatorami uroczystości są: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Piaseczno, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie. Informacja o uroczystości pochodzi z oficjalnej strony powiatu piaseczyńskiego www.piaseczno.pl. Zapraszamy wszystkich na uroczystości upamiętniające 68 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

68 rocznica wybuchu II wojny światowej plan uroczystości:

Godzina 15:45: Cmentarz parafialny w Piasecznie, ul. Kościuszki:
- zbiórka uczestników przy wejściu na cmentarz,
- przejście do Kwatery Wojennej 1939 – 1944,
- Hymn Narodowy – Piaseczyńska Orkiestra Dęta,
- wystąpienie Prezesa Związku Kombatantów RP i BWP Koło w Piasecznie p. Tadeusza Pawłowskiego,
- Apel Poległych z werblami,
- złożenie wiązanek w Miejscach Pamięci Narodowej,
- Msza Święta Polowa w intencji poległych żołnierzy 1939 r. z udziałem chóru LIRA,
- wyprowadzenie pocztów sztandarowych.

Godzina 17:15: Ośrodek Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49:
- wystąpienia okolicznościowe starosty piaseczyńskiego Jana Dąbka i burmistrza Józefa Zalewskiego,
- część artystyczna w wykonaniu harcerzy Hufca ZHP im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie,
- uroczystość uświetnią poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, szkół, Straży Pożarnej, policji, harcerzy,
- wystąpi chór LIRA,
- zagra Piaseczyńska Orkiestra Dęta.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie