Informacje25 października 2017, 18:00,

SPOTKANIE ŁĄCZY NAS WISŁA

Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na kolejne, ostatnie konsultacje społeczne w ramach projektu Łączy nas Wisła. Temat: zagospodarowanie terenów nad królową polskich rzek w naszym powiecie.

SPOTKANIE ŁĄCZY NAS WISŁA

– Na spotkaniu omówimy przygotowane przez nasz zespół propozycje stworzenia przystani nad Wisłą i miejsc do aktywnego wypoczynku – zapowiada Piotr Rytko, prezes Piaseczyńskiego WOPR. – Zapraszamy do udziału mieszkańców oraz przedstawicieli samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych, klubów sportowych, środowisk wodniackich, podmiotów z branży turystycznej i wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem nadrzecznej infrastruktury – dodaje.

Konsultacje odbędą się 25 października 2017 roku (środa) o godz. 18.00 w Górze Kalwarii, w siedzibie straży pożarnej (ul. ks. Sajny 14).

Informacje26 października 2017, 16:00,

Złotokłos z nutką historii - historia biblioteki w Złotokłosie

26 października 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie historyczne Złotokłos z nutką historii, podczas którego Piotr Prawucki przybliży historię biblioteki w Złotokłosie. Miejsce: Filia Złotokłos Biblioteka Piaseczno (budynek OSP przy ul. 3-go Maja 30, Złotokłos).

ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII - HISTORIA BIBLIOTEKI W ZŁOTOKŁOSIE

W związku z 70-leciem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Piasecznie. Postanowiliśmy by pierwsze czwartkowe spotkanie poświęcić historii tej instytucji u nas w Złotokłosie. Byśmy wspólnie mogli się dowiedzieć od kiedy istniała i czy był to napewno rok 1955? ;) Gdzie przez te lata się znajdowała, kto z naszych sąsiadów w niej pracował oraz czy znajdowała się tylko w Złotokłosie. Jakie zadanie pełniła przez te lata? Z kim współpracowała? Zapraszam i do zobaczenia w naszej bibliotece w Złotokłosie przy 3-ego maja 30. - Piotr Prawucki