Informacje18 czerwca 2016, 16:00,

Spotkanie integracyjne mieszkańców Żabieńca na Stadionie LKS Jedność


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18 czerwca 2016 roku w godz. 16.00-20.00 odbędzie się spotkanie integracyjne mieszkańców Żabieńca. Organizatorzy zaplanowali wieczór taneczny i grill. Miejsce: Stadion LKS Jedność Żabieniec przy ul. Leśnej 20. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Spotkanie integracyjne mieszkańców Żabieńca na Stadionie LKS Jedność Żabieniec

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 czerwca 2016, 12:42,

Kolejne spotkanie w ramach programu Poznaj i zrozum ryzyko


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Poznaj i zrozum ryzyko - Służba Więzienna i Policjanci z Piaseczna o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego. To tematy jakie poruszone zostały na spotkaniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Piasecznie, przy udziale ponad 70 uczniów. Gościem specjalnym był Maciek, który szczegółowo opisywał sytuację młodych osób obecnie przebywających w zakładach karnych.

SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU POZNAJ I ZROZUM RYZYKO

"Poznaj i zrozum ryzyko…" to kampania społeczna skierowana do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów karnych traktują jako hobby. Wydział Ruchu Drogowego w Piasecznie wspólnie ze Służbą Więzienną już po raz trzeci w tym roku zorganizowali takie spotkanie na terenie naszego powiatu. Omówiono m.in.: przyczyny wypadków drogowych, najczęściej lekceważone przepisy ruchu drogowego, konsekwencje ich łamania oraz sytuacja społeczno-prawną sprawców wypadków, z uwzględnieniem tych, którzy spowodowali wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Materiał filmowy przygotowany w ramach kampanii zawiera świadectwo mężczyzny skazanego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Z-ca naczelnika wydziału ruchu drogowego asp. szt. Maciej Piotrowski, rozpoczynając wczorajsze spotkanie podkreślił, że jedna nieodpowiedzialna decyzja szczególnie młodego człowieka, który staje się sprawcą wypadku drogowego, rzutuje na jego dalsze życie, konsekwencje takie wypadku wpływają zarówno na najbliższe, ale i dalsze mu osoby. Naczelnik zwrócił uwagę na odpowiedzialność nie tylko karną, ale i społeczną takich zdarzeń.

We wczorajszym spotkaniu udział wzięło ponad 70 uczniów, a gościem specjalnym był Maciek, który za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu przebywa w jednym z zakładów karnych oraz mł. chor. Zbigniew Cywiński reprezentująca służbę więzienną, oraz kom. J.Sawicki z KPP w Piasecznie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie