Informacje12 grudnia 2017, 08:00,

Spotkanie dla mikroprzedsiębiorców w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Piasecznie serdecznie zaprasza mikroprzedsiębiorców na spotkania w grudniu 2017 r. tj. 5, 12 i 19 grudnia (wtorek) 2017 roku w siedzibie tutejszego Urzędu Skarbowego o godz. 12.00

SPOTKANIE DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW W URZĘDZIE SKARBOWYM W PIASECZNIE

Temat spotkania w Urzędzie Skarobowym w Piasecznie:
• Składanie jednolitego pliku kontrolnego (JPK).
• Składanie deklaracji VAT i PIT za pomocą kanałów elektronicznych.

Ponadto, w dniu 19 grudnia dodatkowym tematem spotkania będzie e-składka ZUS.

Anonimowy, 16 lipca 2019
Nie polecam... byłem na pierwszym "szkoleniu". Osoby prowadzące nie wiedzą nic więcej niż to, co można wyczytać na stronie MF. Na każde bardziej zaawansowane pytanie o składnię pliku JPK odpowiedź brzmiała "my też jeszcze nie wiemy, jest to dla nas nowe jak dla Państwa". Myślałem, że dowiem się czegoś wartościowego - pomyliłem się... Strata czasu.
Informacje9 grudnia 2017, 08:00,

Ogólnopolski konkurs literacki na opowiadanie surrealistyczne

Ogłoszony został ogólnopolski konkurs literacki na opowiadanie surrealistyczne inspirowany obrazem pt. "Zabawki" autorstwa polskiego surrealisty Zbigniewa Wiśniewskiego, skierowany do osób dorosłych. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Konkurs objęty jest patronatem Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola. Regulamin: link

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI NA OPOWIADANIE SURREALISTYCZNE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Konkurs literacki ma charakter otwarty. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończony 18 rok życia. Organizatorzy konkursu czekają na teksty do 26 stycznia 2018 r. Celem Konkursu jest poszukiwanie indywidualności twórczych oraz kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze i sztuce poprzez zainspirowanie konkretnym obrazem o tematyce surrealistycznej. Głównym założeniem jest wyrażenie percepcji wewnętrznej. Pod uwagę brane będą przede wszystkim bogactwo wyobraźni twórczej, walory artystyczne i estetyczne pracy literackiej, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, ale także forma opowiadania. Opowiadanie powinno być zainspirowane obrazem pt. "Zabawki" autorstwa Zbigniewa Wiśniewskiego, tematycznie dotykającego pogranicza jawy i snu, fantazji lub halucynacji, co objawia się odsunięciem od realnego racjonalizmu.