Informacje27 lutego 2007, 00:00,

Spotkanie członków Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie

16 marca 2007 roku o godzinie 17:00, odbędzie się spotkanie członków Klubu Poszukiwaczy Słowa. Miejscem spotkania klubowiczów będzie Czytelnia Biblioteki Publicznej przy ulicy Kościuszki 49. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, oraz Biblioteka Publiczna w Piasecznie, zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na spotkanie.

Klubu Poszukiwaczy Słowa
kliknij aby powiększyć

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno założona w 1947 roku dysponuje obecnie 149 tys. księgozbiorem, na który składają się: literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży, lektury szkolne, literatura niebeletrystyczna (popularna i fachowa z różnych dziedzin) oraz księgozbiór podręczny i prasa udostępniane na miejscu.

Kontakt:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno
ul. Kościuszki 49,
tel. (22) 756 73 58,
e-mail: biblioteka@kulturalni.pl

źródło informacji: www.kulturalni.pl
zdjęcie pochodzi ze strony Ośrodka Kultury w Piasecznie
autor/źródło: Prywatny serwis powiat piaseczyński - gmina Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje27 lutego 2007, 00:00,

Nocna komunikacja do Piaseczna i Konstancin-Jeziorna

Cały czas trwa reforma tras linii nocnych do podwarszawskich miejscowości. W serwisach informacyjnych pojawiają się kolejne bardziej szczegółowe informacje o uruchamianych nowych liniach, lub wydłużeniu obecnych. Dzisiaj na stronie gazety.pl możemy przeczytać kolejne informacje na ten temat. Legionowo i Jabłonna już we wtorek jako pierwsze mogą się porozumieć z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie wydłużenia trasy nocnych autobusów z Warszawy.

Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego podał, którędy chciałby puścić autobusy w 18 gminach i miastach sąsiadujących z Warszawą. Kursy - raz na godzinę od początku kwietnia. Wtedy też zmienią się trasy i numery nocnych w stolicy. Jednorazowy bilet pod miastem ma kosztować tyle, ile w Warszawie, a miesięczne i kwartalne byłyby w cenie podmiejskich sieciówek.

Wszystko pod warunkiem, że za nocną komunikację zapłacą samorządy. Od niespełna 2 tys. zł miesięcznie w Sulejówku do 15,7 tys. zł w Lesznie i Babicach. Gminy dostały ceny wczoraj, na odpowiedzi ZTM czeka do 19 marca.

Podmiejskie trasy linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego:
601 (Konstancin-Jeziorna): od Powsina Warszawską, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Długą do zawrotki przy Pańskiej w Chylicach (w drodze powrotnej postój przy pl. Sportowym).
613 (Piaseczno): Puławską, Okulickiego, Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Puławską, Kościuszki, Kilińskiego, Sierakowskiego (postój przy urzędzie).

źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Kolejne informacje na ten temat pokazały się również na stronie Rzeczpospolitej. Z informacji podanych u nich dość istotne jest stwierdzenie, że: waha się burmistrz Piaseczna (…).

źródło informacji: rzeczpospolita.pl/warszawa

Czym kieruje się w swoich wahaniach burmistrz Piaseczna? Według nas może chodzić o to, że w Piasecznie jest linia nocna obsługiwana przez Express Piaseczno. Wspominaliśmy o tym w poprzedniej informacji na ten temat: reforma tras linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego. Poczekamy i zobaczymy jak dalej rozwinie się sytuacja nocnych autobusów. Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gminy: Konstancin-Jeziorna i Piaseczno