Informacje16 maja 2017, 07:30,

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 maja 2017 roku odbędą się spotkania z Przemysławem Wechterowiczem, autorem książek dla dzieci i młodzieży. O godz. 9:30 odbędzie się spotkanie w Oddziale dla dzieci młodzieży przy ulicy Kościuszki 49, natomiast o godz. 11:00 w Filii Osiedle przy ulicy Szkolnej 9 w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PRZEMYSŁAWEM WECHTEROWICZEM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 maja 2017, 08:00,

Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej - debata lokalna w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

To, co nas – Polaków – łączy, jest większe od tego, co nas dzieli – z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które w tygodniu 15-21 maja odbędą się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. Jedną z debat zorganizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.

ROZWIJAMY SKRZYDŁA POLSKI LOKALNEJ - DEBATA LOKALNA W PIASECZNIE

Debata jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. – Lokalne wspólnoty stanowią od zawsze jedną z najbliższych człowiekowi przestrzeni społecznych. To właśnie w nich zachodzą procesy, które decydują o jakości naszego życia. Wspólnie bowiem dbamy o to, aby nasze dzieci uczyły się na przyzwoitym poziomie, rynek pracy miał oferty dla nas wszystkich, a na ulicach było czysto i bezpiecznie. Robimy wszystko, żebyśmy dobrze się czuli i jednocześnie mogli być dumni z miejsca, w którym żyjemy. Do działania na rzecz dobra wspólnego potrzebne jest jedno – poczucie bycia wspólnotą. Dlatego w ramach projektu zadajemy lokalnym liderom pytanie o to, jak tę wspólnotę budować i co robić, by wzmacniać więzi między mieszkańcami – mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Do udziału w projekcie została zaproszona m.in. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno – Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań – tak potrzebnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – mówi Sylwia Chojnacka – Tuzimek, specjalista ds. promocji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno.

Debata w Piasecznie odbędzie się 16.05.2017 o godz. 10.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji, a także mieszkańcy. Spotkanie będzie miało formę warsztatu, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z organizatorem – Sylwią Chojnacką – Tuzimek, pod nr tel. 690 – 975 - 684.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2017 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego, który od 10 lat jest miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji między Polakami. Kongres to prestiżowe przedsięwzięcie, które angażuje znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu. Wśród osób, które uczestniczyły w debatach, są m.in.: Ewa Błaszczyk, Jan Englert, Lech Wałęsa s. Małgorzata Chmielewska, Rafał Sonik czy Jacek Żakowski. Kongres zawsze skupia uwagę wielu mediów.

Więcej o projekcie: www.kongresobywatelski.pl, zakładka: Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej

Zapraszam do kontaktu: Sylwia Chojnacka – Tuzimek specjalista ds. promocji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno 690 - 975 - 684

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie