Informacje4 listopada 2013, 00:00,

Spotkanie autorskie z Moniką Bukowińską i Dominikiem Bednarskim w Zalesiu Górnym

Biblioteka Publiczna Piaseczno, Zalesiański Klub Seniora oraz Klub Kultury w Zalesiu Górnym zapraszają na spotkanie autorskie z Moniką Bukowińską oraz z Dominikiem Bednarskim. Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 listopada 2013 roku o godz. 18.00 w Filii Biblioteki Publicznej przy ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym. Będzie to spotkanie autorów albumu "Miejsca Pamięci" powiatu piaseczyńskiego, wzbogacone pokazem slajdów. Zapraszamy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MONIK¡ BUKOWIńSK¡ I DOMINIKIEM BEDNARSKIM
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 listopada 2013, 00:00,

Ratujmy Zabytki Piaseczna - podsumowanie

W Dniu Wszystkich Świętych na piaseczyńskich nekropoliach Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego już po raz czternasty zorganizował kwestę na rzecz ratowania zabytkowych pomników Cmentarza Parafialnego. Pieniądze z kwesty Anno Domini 2013 przeznaczone zostaną na renowację najstarszego pomnika rodzinnego, pochodzącego z 1850 r., poświęconego Sewerynowi Piekarskiemu, właścicielowi dóbr Lesznowola, Adamowi Jarzębowskiemu – kapitanowi Gwardii Korony Polskiej i Konstantemu Piekarskiemu – Sędziemu Pokoju i właścicielowi dóbr Nowa Wola.

PODSUMOWANIE KWESTY NA CMENTARZU RATUJMY ZABYTKI PIASECZNA 2013

Tegoroczna kwesta była wyjątkowo udana nie tylko ze względu na rekordowy wynik finansowy 14732 zł 97gr., ale również z uwagi na bardzo liczne, pozytywne reakcje odwiedzających cmentarze. Wolontariusze spotykali się z wieloma wyrazami uznania, sympatii i poparcia. Dzięki takiej postawie daliście nam Państwo wiele dodatkowej satysfakcji ze wspólnie tworzonego dzieła. Dziękujemy więc wolontariuszom za pomoc, ofiarodawcom za hojność, a wszystkim za życzliwość. Szczególne podziękowania kierujemy do Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, szczep „Watra”, który prowadził kwestę na Cmentarzu Komunalnym.

PODSUMOWANIE KWESTY NA CMENTARZU RATUJMY ZABYTKI PIASECZNA 2013

W kweście na Cmentarzu Parafialnym udział wzięli: Capiga Wiesław, Górniakowski Ireneusz, Kaczyński Wojciech, Kalicińska Honorata, Kamiński £ukasz, Konbloch Kamila, Liwiński Jan, Marczak Karolina, Marczak Tomasz, Marciniak Adam, Marciniuk Marek, Markiewicz Paweł, Mizerska Joanna, Mizerska Katarzyna, Mizerski Andrzej, Obłąkowska – Kubiak Katarzyna, Orłowska Grażyna, Paprocka Katarzyna, Patela Władysław, Pawłowska Barbara, Popowska Dorota, Putkiewicz Daniel, Rowiński Grzegorz, Wasiewicz Małgorzata, Wasiewicz Przemysław, Witkowska Maria, Witkowski Waldemar, Wysocka – Jońska Dorota, Zalewski Józef, żegliński Marcin, żegliński Jacek, Ołdakowski Wojciech.

PODSUMOWANIE KWESTY NA CMENTARZU RATUJMY ZABYTKI PIASECZNA 2013

W sztabie kwesty pracowali: Agnieszka Regner, Witold Regner, Zbigniew Mucha. Dziękujemy Centrum Kultury za opiekę nad kwestującymi. Zapraszamy do udziału w pracach Komitetu.
Konto do wpłat: 93800200040022100120000001
Kontakt: Zbigniew Mucha, jamucha@02.pl, 602184511