Informacje23 maja 2018, 16:30,

Spotkanie autorskie z Jadwigą Ślawską-Szalewicz - KKPP Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 maja 2018 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Jadwigą Ślawską-Szalewicz - kobietą aktywną - sekretarzem generalnym Polskiego Związku Szermierczego i Badmintona, wiceprezydentem Europejskiej Unii Badmintona i autorką książki ”Moje podróże z lotką”. Zapraszamy na spotkanie Klubu Kobiet Panie Przodem. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JADWIGĄ ŚLAWSKĄ-SZALEWICZ - KKPP MYSIADŁO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 maja 2018, 10:30,

Krótka Przerwa czyli Dzień Odpoczynku na rynku w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 maja 2018 roku od godz. 12:30 Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają na Krótką Przerwę, czyli Dzień Odpoczynku. Wydarzenie odbędzie się na rynku w Piasecznie (Plac Piłsudskiego).

KRÓTKA PRZERWA CZYLI DZIEŃ ODPOCZYNKU NA RYNKU W PIASECZNIE

Krótka Przerwa program:
12:30 - 13:30 - Domisie (spektakl)
13:30 - 13:45 - taniec
13:45 - 14:15 - rozdanie nagród Biblioteka Publiczna w Piasecznie
14:15 - 15:15 - Brzechwa (spektakl)
15:15 - 15:30 - taniec
15:30 - 16:30 - Akt VIII
17:15 - 18:15 - koncert, zespół Foliba Music
19:00 - Kabaret Czwarta FalaKabaret Czwarta Fala
Kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność. Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. W jego skład wchodzą- Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda, oraz Bartek Cedro. Do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez kabaret należą dwaj nierozgarnięci dresiarze- Kloc i Wentyl. Młodość, pomysłowość i energia sceniczna- tak najkrócej można opisać twórczość Kabaretu. Każdy ich występ jest inny, każdy niesie w sobie potężną dawkę pozytywnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Zawsze gotowi do działania, zawsze pełni zapału, zawsze otwarci na Twoje sugestie. Odkryj w sobie pokłady humoru o których do tej pory nie miałeś pojęcia, pozwól zaprosić się do świata absurdu w którym nigdy niczego nie możesz być pewien, pozwól porwać się Czwartej Fali!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Foliba Music

Foliba Music
Grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun'y, tamę, balafon, korę, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już ponad 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambii. 16 października 2015 roku ukazał się pierwszy studyjny album Foliby, noszący tytuł „TAN”. Podróż trwa!. Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15'C!

Akt VIII

Akt VIII
Najpiękniejsze w teatrze improwizacji jest to, że to widz decyduje co zobaczy na scenie. Do dyspozycji aktorów jest szereg gier improwizacyjnych, dzięki którym można wprowadzić pomysły widzów na scenę. Aktorzy pytają widzów o "sugestie": miejsca akcji, problemy do rozwiązania, tematy rozmów, gatunki filmowe i inne. Spektakl, który powstaje podczas takiego występu jest tak unikalny, jak unikalna jest nasza publiczność, zatem nigdy nie ma dwóch takich samych spektakli. To publiczność rządzi! Akt VIII to grupa młodych ludzi przepełnionych energią, którą postanowili spożytkować tworząc grupę improwizacyjną. Pochodzą z Piaseczna, działają już półtora roku, ale grają ze sobą znacznie dłużej. Mają na swoim koncie wiele nagród, między innymi II miejsce na festiwalu w Szydłowcu, I (2017) i II (2018) miejsce na Festiwalu Ludzi Aktywnych Kulturalnie (dzięki czemu mogliśmy wystąpić na deskach Teatru Ochota), I miejsce na festiwalu SZAFA oraz nagrody aktorskie na festiwalach Deski Słowaka i SZAFA.

Domisie na wakacjach

Domisie na wakacjach
Amelka i Strachowyj postanawiają wyruszyć na wakacyjną wyprawę. Podczas wycieczki okazuje się jednak, że Strachowyuj kompletnie nie zna się na podróżowaniu. Nie ma pojęcia o biwakowaniu, pakowaniu plecaka, nie zna żadnych wakacyjnych piosenek. Amelka postanawia temu zaradzić a o pomoc prosi widownię . I tak dzieci, razem ze Strachowyjem, przypominają sobie co zabrać pod namiot, jakie grzyby są jadalne a jakie nie, jak posługiwać się mapą, kto mieszka w lesie. Domisiowy rozśpiewany koncert zawiera domisiowe posenki z programu telewizyjnego, konkursy i zabawy. Po występie można dostać autograf od ulubionego bohatera oraz zrobić sobie z nim zdjęcie, Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i dużych i małych.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie