Informacje15 sierpnia 2016, 16:00,

Spotkania z Pieśnią w Zalesiu Górnym z okazji Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia 2016 roku o godz. 16:00 odbędzie się Spotkania z Pieśnią z okazji Święta Wojska Polskiego. Miejsce: Boisko KS Hubertus, Pionierów Zalesie Górne. Zapraszamy!

SPOTKANIA Z PIEŚNIĄ Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Informacje17 sierpnia 2016, 08:00,

Sukcesy Integracyjnego Klubu Sportowego IKS Konstancin

Zakończył się sezon najważniejszych startów w zawodach pływackich w roku szkolnym 2015/2016 r. Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” zdobył w sumie 13 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, co jest największym dotychczasowym sukcesem sekcji pływackiej.

SUKCESY INTEGRACYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO IKS KONSTANCIN

Warto dodać że zawodnicy IKS Konstancin trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, Mistrzami Polski zostali Maciej Raban (14 lat), Barbara Mazurkiewicz (15 lat) oraz Michalina Pecyna (16 lat)

W dniach 8 – 10 lipca 2016 r. odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Polski w pływaniu 14 latków. IKS Konstancin reprezentowała 4 osobowa drużyna w składzie: Paulina Krawczyk, Karolina Zientarska, Maciej Raban, Feliks Wielkopolan. Największe sukcesy odniósł Maciej Raban zdobywając 4 medale. Mistrzostwo Polski zdobył Raban w konkurencji 200 m st grzbietowym z czasem 2:13,04. Srebrne medale zdobył w konkurencjach 400 m sposobem zmiennym ( 4:48,30) oraz 100 m stylem grzbietowym (1:00,91). Brązowy medal zdobył w konkurencji 400 m stylem dowolnym (4:18,66).

SUKCESY INTEGRACYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO IKS KONSTANCIN

Tydzień później tj. 15 – 17.07.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Polski 15 latków w Lublinie oraz Mistrzostwa Polski 16 latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Lublinie Barbara Mazurkiewicz zdobyła złoty medal w konkurencji 100 m stylem motylkowym (1:01,95), srebrny medal w konkurencji 50 m stylem motylkowym (0:28,28) oraz brązowy medal w konkurencji 200 m stylem motylkowym (2:22,01). W Ostrowcu Świętokrzyskim medale zdobywała Michalina Pecyna. W konkurencji 400 m sposobem zmiennym zdobyła złoty medal z czasem 5:01,77, natomiast w konkurencji 200 m stylem motylkowym Michalina zdobyła srebrny medal z czasem 2:22,48. Bardzo dobrze popłynęli także 16 letni zawodnicy: Julia Abramowicz, Krzysztof Wiatr oraz Adam Rybarczyk. Zawodnicy pływali regularnie w finałach, uzyskując rekordy życiowe.

Ostatnią imprezą mistrzowską były Mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych, która odbyła się w Olsztynie w dniach 23-24.07.2016 na jeziorze Ukiel. Zawodnicy IKS Konstancin zdobyli w sumie 4 medale, w tym 2 w konkurencjach indywidualnych oraz 2 w konkurencjach drużynowych. W konkurencji 5000 m na wodach otwartych srebrny medal zdobyła Michalina Pecyna (15 lat), natomiast brązowy medal jej koleżanka klubowa Julia Abramowicz (15 lat). W konkurencji drużynowej zawodnicy pływalni odcinek 3000 m w składach 3 osobowych. Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” zdobył srebrny medal w kategorii Open w składzie: Michalina Pecyna (2000 r.) , Maciej Pecyna (1999 r.), Michał Durajczyk (1997 r). Drugi srebrny medal przypadł IKS Konstancin w kategorii 15-16 latków, drużyna w składzie: Julia Abramowicz (2000 r.), Magdalena Roman (2001 r.) oraz Adam Rybarczyk (2000 r.)

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

SUKCESY INTEGRACYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO IKS KONSTANCIN

Na koniec warto dodać, iż w szeregach IKS „Konstancin” są zawodnicy 12 – 13 letni, którzy nie biorą jeszcze udziału w rywalizacji ogólnopolskiej (zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Pływackiego Mistrzostwa Polski rozgrywane są od 14 roku życia.), a plasują się bardzo wysoko w ogólnopolskich rankingach wyników pływackich. Jan Rembowski (13 lat) zajmuje pierwsze miejsce w rankingach w konkurencjach 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Julia Świetlik oraz Patrycja Januszko zajmują medalowe pozycje w rankingach w konkurencjach 100 i 200 m stylem klasycznym.

Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” prowadzi szkolenie od 8 lat. W szeregach klubu są doświadczeni trenerzy, byli Mistrzowie Polski w pływaniu. Każdego roku nasi zawodnicy zdobywają medale na najważniejszych imprezach ogólnopolskich. Treningi odbywają się w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o.o. w Konstancinie Jeziornie. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 10 roku życia.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej IKS Konstancin www.ikskonstancin.com.pl