Informacje21 października 2015, 19:50,

Spotkania z muzyką Filharmonia Narodowa w Górze Kalwarii

23 października 2015 roku o godz. 10.40 zapraszamy na spotkanie z muzyką Filharmonia Narodowa, podczas którego wystąpi Kwintet dęty blaszany - dla młodzieży i Dworskie fanfary i inne czary - dla dzieci. Miejsce: Kalejdoskop Kultur, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii.

SPOTKANIA Z MUZYKĄ FILHARMONIA NARODOWA W GÓRZE KALWARII

Kwintet dęty blaszany - dla młodzieży Dworskie fanfary i inne czary - dla dzieci Wykonawcy: Mateusz TOMASZEWSKI / Bartłomiej KACPERSKI trąbka Marcin ZARZYCKI / Kamil ŻARNECKI trąbka Ewa PACIOREK / Anna BARAN róg Łukasz KOSTRZEWA / Ewa HARASIMIUK puzon Mateusz ZIELIŃSKI / Mateusz SEJDAK tuba Instrumenty dęte blaszane towarzyszą człowiekowi od najdawniejszych czasów. W pierwotnej, prymitywnej postaci pełniły rolę megafonów, później służyły do grania sygnałów. Przez wieki doskonaliły swoją konstrukcję i brzmienie, dzięki czemu stały się ważnymi instrumentami orkiestry, a nawet solistami wielkiej estrady. Natomiast kwintet złożony z dwóch trąbek, waltorni, puzonu i tuby jest szczególnie lubianym przez słuchaczy zespołem kameralnym, mającym zastosowanie w różnych rodzajach muzyki. Przekonuje o tym bogaty program koncertu, złożony z kompozycji oryginalnie napisanych na taki skład oraz efektownych aranżacji utworów jazzowych i rozrywkowych. Podczas spotkania z dziećmi poznamy bliżej instrumenty kwintetu dętego. Wyjaśnimy zasadę ich działania, wskażemy na podobieństwa i różnice między nimi, a także opowiemy o długich i ciekawych dziejach „blaszanej rodziny”.

Informacje25 października 2015, 07:00,

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP 2015 - technika głosowania

Przypominamy, że 25 października 2015 roku odbędą się Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP. Zachęcamy do obejrzenia spotów informacyjnych Państwowej Komisji Wyborczej. Więcej spotów informacyjnych dotyczących Wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP 2015, można obejrzeć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: parlament2015.pkw.gov.pl

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej