Informacje11 czerwca 2013, 00:00,

Spotkania z Dorotą Gellner w gminie Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkania autorskie z Dorotą Gellner, autorką wielu książek, bajek i piosenek dla dzieci, które odbędzie się 14 czerwca 2013 roku o godz. 10.30 w Oddziale dla dzieci przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkania nastąpi rozdanie dyplomów i nagród konkursu plastycznego Ilustracja do wierszy D. Gellner. Będzie można również zakupić książki z płytami CD pt.: Skaczące nutki i Muzyczne rękawiczki. Zapraszamy na spotkania z Dorotą Gellner.

SPOTKANIA Z DOROT¡ GELLNER W PIASECZNIE I BOGATKACH

Tego samego dnia, odbędzie się spotkania z Dorotą Gellner o godz. 16.30 w Filii Bogatki przy ul. Królewskiej 91. W trakcie spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Projekt ilustracji do wybranego wiersza J. Tuwima. Zapraszamy.

SPOTKANIA Z DOROT¡ GELLNER W PIASECZNIE I BOGATKACH

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Książki Doroty Gellner: gandalf.com.pl/gellner-dorota.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje11 czerwca 2013, 00:00,

Świętojańska Noc Nowalijek Powitanie Lata 2013

Grupa mieszkanek Piaseczna Nowalijki zapraszają wszystkich chętnych na III Powitanie Lata tj. Świętojańska Noc Nowalijek, która odbędzie się 14 czerwca 2013 roku o godz. 20.00 na Rynku Miejskim (przy fontannie) w Piasecznie. W imieniu organizatorek zapraszam na Świętojańską Noc Nowalijek / Powitanie Lata na Placu Piłsudskiego w Piasecznie.

ŚWIęTOJAńSKA NOC NOWALIJEK POWITANIE LATA W PIASECZNIE

Nowalijki rozkręcają miasto przy wsparciu instruktorów, którzy poprowadzą nocny maraton taneczny. Bezpłatne warsztaty - salsa, zumba, cha cha... Organizatorki proszę o zabranie ze sobą maty i dobrego humoru. Nie może Cię tam zabraknąć! Więcej informacji, można dowiedzieć się pod telefonami: Małgorzata Miernecka tel. 601-551-084, Kasia Jarosz Czerwińska tel. 691-606-013, Magda Salamonowska tel. 502-586-215.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno