Informacje14 października 2016, 19:00,

Spotkania - wystawa malarstwa Wiesławy Nastały-Płaskocińskiej

14 października 2016 roku zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Wiesławy Nastały-Płaskocińskiej zatytułowanej "Spotkania", która rozpocznie się w piątek o godz. 19.00 w Przystanku Kultura, pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wystawa potrwa do 13 listopada 2016 r.

SPOTKANIA - WYSTAWA MALARSTWA WIESŁAWY NASTAŁY-PŁASKOCIŃSKIEJ

Wiesława Nastały-Płaskocińska - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a podyplomowe w Instytucie Edukacji Plastycznej w Kielcach. Twórczość malarską łączy z pracą pedagogiczną w szkole i w Centrum Kultury w Piasecznie. Maluje od wielu lat, najczęściej podczas plenerów artystycznych. Fascynuje ją człowiek i natura, która jest dla niej źródłem inspiracji malarskich pełnych bogactwa kształtów i barw, realnych i abstrakcyjnych. Ulubioną techniką jest suchy pastel, którego miękkość i delikatność doskonale oddaje przelotne chwile i niepowtarzalny nastrój malowanych miejsc. Wieloletni uczestnik Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Triada oraz twórczej Grupy Piaseczno. W czerwcu 2008 r. nagrodzona przez Radę i Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego „...za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za zasługi w rozwijaniu edukacji estetycznej i życia kulturalnego na terenie powiatu piaseczyńskiego.” Obrazy artystki znajdują się w instytucjach kultury, zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brała udział w wielu wystawach autorskich i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych na terenie kraju oraz w Italii i we Francji. Prace te można oglądać na stronie internetowej www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl, www.grupapiaseczno.art.pl

Informacje16 października 2016, 13:00,

O smoku i królu leniuchu - zielony gość odwiedzi Piaseczno

Hik hek hok, a na Was czeka smok! – już w najbliższą niedzielę ten zielony gość odwiedzi wszystkie maluchy w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Będzie on bowiem jednym z bohaterów spektaklu o wyjątkowo leniwym królu Histeriuszu. Opowieść, przedstawiona w ramach cyklu bezpłatnych przedstawień teatralnych, z pewnością przypadnie maluchom do gustu. Wstęp wolny!

O SMOKU I KRÓLU LENIUCHU - ZIELONY GOŚĆ ODWIEDZI PIASECZNO

Choć Centrum Handlowe Auchan Piaseczno odwiedzi smok, maluchy nie mają się czego bać. Zielony stwór będzie bowiem nieproszonym gościem jedynie na zamku leniwego króla Histeriusza. Co wyniknie z faktu, że cała królewska świta umyka przed niezapowiedzianym wizytatorem? Spektakl pt. „O Smoku i królu leniuchu” będzie nie tylko wspaniałą zabawą, lecz także lekcją szlachetnych zasad.

Opowiedziana brawurowo bajka, pełna walorów plastycznych i muzycznych, z pewnością na długo zapadnie w pamięci najmłodszych widzów. Spektakl będzie już dziesiątym w tym roku spotkaniem z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem”.

O SMOKU I KRÓLU LENIUCHU - ZIELONY GOŚĆ ODWIEDZI PIASECZNO

Przedstawienie pt. O smoku i królu leniuchu, będzie można poznać w niedzielę 16 października 2016 r. w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Opowieść zostanie zaprezentowana trzykrotnie - o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Wstęp wolny!