Informacje25 stycznia 2010, 00:00,

Spotkania otwartego klubu dyskusyjnego Sokrates Cafe

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców 26 stycznia 2010 roku o godzinie 19.00 na cykl spotkań otwartego klubu dyskusyjnego Sokrates Cafe. Spotkanie odbędzie się w filii KDK przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Więcej o samej idei, można przeczytać na stronie internetowej: www.sokratescafe.pl

Spotkania otwartego klubu dyskusyjnego Sokrates Cafe

Sokrates Cafe jest dla wszystkich, którzy na filozofii się nie znają, ale lubią rozmawiać, zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Formuła spotkania jest bardzo prosta: uczestnicy w demokratyczny głosowaniu wybierają jedno pytanie spośród zgłoszonych i dyskutują, szukając na nie odpowiedzi. Każdy ma takie samo prawo głosu.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin

Informacje25 stycznia 2010, 00:00,

Powstaje nowa klinika CMP w Piasecznie

Z radością informujemy, że 07. stycznia 2010 roku Centrum Medyczne CMP uzyskało prawomocne pozwolenie na budowę swojej nowej kliniki - najnowocześniejszego tego typu obiektu w Piasecznie i jednego z najnowocześniejszych w Polsce. Nowa Klinika stanie na działce znajdującej się tuż koło obecnej siedziby CMP w Piasecznie przy ulicy Energetycznej - 50 metrów od obecnej lokalizacji, dzięki czemu Pacjenci nie będą mieli kłopotu ze znalezieniem nas. Działkę pod budowę nowej kliniki Centrum Medzcyne CMP zakupiło już w 2009 roku.

Klinika CMP Piaseczno będzie miała 5 poziomów

Cała Klinika została zaprojektowana na 2200 m2 powierzchni użytkowej. Dodatkowo CMP zapewnia blisko 80 miejsc parkingowych dla swoich Klientów. Nowoczesny, ergonomiczny budynek, zaprojektowany z najwyższą dbałością o szczegóły, w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. To kolejny projekt z pracowni PW Architekci z Piaseczna. Pracownia ta wykonywała dla nas już wcześniej projekty - gabinetu stomatologicznego oraz całej przychodni CMP Chmielna w Warszawie. W sprawach urzędowych wsparcia udzielała nam firma Prospective Home.

W przyziemiu planowane jest centrum diagnostyczne z pracownią rtg, ct, sterylizacją oraz z centrum rehabilitacji.

Na parterze dwie niezależne przychodnie - przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz klinika pediatryczna z oddzielnym wejściem dla dzieci zdrowych i chorych, a także, dla wygody naszych Pacjentów doskonale wyposażona apteka.

Pierwsze piętro to specjalistyka ambulatoryjna - klinika okulistyczna, klinika wielospecjalistyczna, klinika stomatologiczna, dział medycyny pracy.

Piętro drugie to biura, administracja, call center, sale wykładowe umożliwiające przeprowadzanie szkoleń z pierwszej pomocy oraz zajęć w ramach szkoły rodzenia. Na drugim piętrze znajdą się także psychotechnika oraz gabinety miękkie w ramach Centrum Psychologii, Psychiatrii i Psychoterapii.

Trzecie piętro to Klinika Jednego Dnia z profesjonalnym blokiem operacyjnym i salami pobytowymi dla Pacjentów. W Klinice Jednego Dnia możliwe stanie się przeprowadzanie nawet skomplikowanych operacji na światowym poziomie. Będziemy wykonywać zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ginekologii, laryngologii, okulistyki czy chirurgii plastycznej.

Uzyskanie pozwolenia na budowę jest pierwszym krokiem do realizacji celu - budowy całej Kliniki. W tym roku (2010) powstanie ostateczny projekt wykonawczy, działka zostanie skablowana (konieczna jest przebudowa linii elektrycznej) oraz planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych. Planowany termin uruchomienia kliniki to pierwsza połowa 2011 roku.

Nowa Klinika to całkiem nowy rozdział w historii naszej firmy i naszej oferty dla Klientów i Pacjentów nie tylko Piaseczna, ale też Warszawy jak również Pacjentów z całej Polski czy z zagranicy.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia krótkiej prezentacji poniżej.

autor/źródło: Zespół CMP