Informacje30 listopada 2007, 00:00,

Spotkania dla mam i małych dzieci z naszej okolicy

Justyna i Magda, młode mamy z naszego regionu wpadły na pomysł zorganizowania tak zwanych Grup Zabawowych, czyli sąsiedzkich mini przedszkoli oraz miejsc spotkań towarzyskich mam z dziećmi. Planują organizować spotkania dla małych dzieci w wieku przedprzedszkolnym (0-3 latka) oraz mam, które są na co dzień z nimi w domu. Grupy zabawowe są bardzo rozpowszechnione w innych krajach np. w Wielkiej Brytanii (playgroup), a i w Polsce też zaczynają licznie powstawać. Regularne spotkania mam z dziećmi w podobnym wieku dają okazję do dzielenia się "matczynymi" umiejętnościami, doświadczeniami i odkryciami, a dzieci mają okazję do wspólnej zabawy z rówieśnikami.

ZABAWA DZIECI

Justyna i Magda są na razie na etapie planowania, ustalania miejsca spotkań, poszukują osób chętnych do twórczego włączenia się w etap powstawania grupy spotkań. Wszystkich zainteresowanych proszą o kontakt mailowy: justila@poczta.onet.pl lub telefoniczny 0600-327-163. Informacja skierowana jest przede wszystkim do mam z Piaseczna, Nowej Iwicznej, Starej Iwicznej, Nowej Woli, Mysiadła i okolic. Oczywiście, gdyby ktoś miał chęć utworzenia tego typu grupy w swojej miejscowości, służą pomocą i chętnie nawiążą współpracę. Przekażcie tą informację potencjalnie zainteresowanym mamom.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje17 lutego 2007, 00:00,

Konstancin-Jeziorna - zawody sportowe dla młodzieży

19 lutego 2007 roku rusza kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Po raz pierwszy zawody są organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Zespoły które zwyciężą w poszczególnych dyscyplinach sportowych będą w następnym etapie rywalizować na szczeblu powiatowym. Gminne zawody sportowe potrwają do końca maja 2007 roku.

Szczegółowy terminarz rozgrywek znajdziecie na stronie Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Link do strony podany w źródle informacji. Osoba do kontaktu w sprawie zawodów: Magdalena Wylezińska - koordynator ds. Sportu Szkolnego przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

źródło: konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Konstancin-Jeziorna