Informacje25 maja 2009, 00:00,

Spotkania Chóralne Constanzo Cantare Konstancin-Jeziorna

Szkoła Muzyczna w Konstancinie, Konstanciński Dom Kultury oraz Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego serdecznie zaprasza na pierwsze Spotkania Chóralne pod nazwą CONSTANZO CANTARE, które odbędą się w Konstancinie-Jeziornie w dniach 29-31 maja 2009 r. Udział w spotkaniach potwierdziło 8 chórów i zespołów wokalnych z powiatu piaseczyńskiego. Gościem specjalnym będzie Hranicky Detsky Pevecky Sbor z Hranic w Republice Czeskiej. Koncerty, prezentacje i warsztaty wokalne będą odbywały się przez trzy dni, codziennie w innym miejscu i będą prezentowały różnorodny repertuar, od muzyki sakralnej po gospel i jazz. Impreza jest realizowana w ramach projektu Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009 i jest współfinansowana ze środków Powiatu Piaseczyńskiego i samorządu Województwa Mazowieckiego.

W piątek, 29 maja 2009 roku zapraszamy do Centrum Animacji Misyjnej Księży Pallotynów przy ul. Leśnej 15/17 na godz. 15.00 na Koncert Otwarcia. Po koncercie wszystkie zgłoszone chóry wezmą udział w warsztatach Wokalnych. W sobotę, 30 maja 2009 roku o godz. 16.30 w Kościele św. Józefa w Mirkowie odbędzie się Koncert zatytułowany Musica Sacra, na którym wystąpią: chór Ars Antiqua, zespół Grapa Gospel, Kameralny Chór Szkoły Muzycznej w Konstancinie oraz Hranicky Komorni vyber. Koncert ten zrealizowano ze środków Powiatu Piaseczyńskiego. Koncert Finałowy spotkań Constanzo Cantare, odbędzie się w niedzielę, 31 maja 2009 roku o godz. 13:30 w nowym amfiteatrze w Parku Zdrojowym w Konstancinie. W koncercie wezmą udział wszystkie zespoły i chóry goszczące na Spotkaniach oraz gość specjalny - Hranicky Detsky Pevecky Sbor. Zapraszamy spotkania chóralne Constanzo Cantare w Konstancinie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje26 maja 2009, 00:00,

67 rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka w Magdalence

Proboszcz Parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają na uroczystą Mszę Świętą z okazji 67 rocznicy rozstrzelania więźniów Pawiaka. Msza Święta odbędzie się w środę 28 maja 2009 roku, o godzinie 14:00 w Miejscu Straceń w Magdalence (ul. Jarzębinowa, Magdalenka). Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody rocznicy w Magdalence.

Program obchodów 67. rocznicy pomordowania więźniów Pawiaka
12.00 - podstawienie autokaru na Plac Bankowy (od ul. Elektoralnej) w Warszawie
13.00 - przewóz gości na cmentarz w Magdalence - odwiedzanie grobów na cmentarzu
12.00 - podstawienie autokaru na ul. Okuniewską 1 w Wesołej
13.30 - przewóz żołnierzy z Wesołej na miejsce straceń w Magdalence
13.30 - przewóz gości z cmentarza na miejsce straceń w Magdalence
14.00 - uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Asysta Honorowa Wojska Polskiego Przemówienia: Pani Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Rodziny pomordowanych, Kombatanci
14.30 - Msza Św. polowa
15.30 - Zakończenie uroczystości.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola