Informacje12 września 2015, 09:00,

Sportowe zakończenie lata 10-lecie KS Hubertus w Zalesiu Górnym

12 września 2015 roku o godzinie 9:00 odbędzie się sportowe zakończenie lata 10-lecie KS Hubertus. Sportowe zakończenie lata to cykliczna impreza, której głównym celem jest promocja aktywnego trybu życia przez dobrą zabawę. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i sportowych emocji. Program na poniższym plakacie:

SPORTOWE ZAKOŃCZENIE LATA 10-LECIE KS HUBERTUS W ZALESIU GÓRNYM

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=8570
Informacje15 września 2015, 08:00,

Akcja szczepienia doustnego lisów przeciwko wściekliźnie

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że od 15 do 25 września 2015 roku przeprowadzona zostanie akcja szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja szczepienia doustnego lisów przeciwko wściekliźnie

Szczepionka zostanie zrzucona z samolotów, w ilości 20-25 dawek na 1 km2, na terenach leśnych, polach i łąkach. Dotknięcie szczepionki (w formie zielono-brązowego krążka o intensywnym rybnym zapachu) przez człowieka spowoduje, że nie będzie ona podjęta przez lisa. Każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy zgłosić do lekarza, a kontakt zwierząt domowych bądź gospodarskich - do weterynarza. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach.

Prosimy o pomoc w skutecznym przeprowadzeniu akcji zwalczania wścieklizny.

Wskazówki dla mieszkańców terenów, na których zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie lisów - do pobrania

Informacja dotycząca postępowania ze zwierzętami, które zetknęły się ze szczepionką przeciwko wściekliźnie lisów - do pobrania

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9338