Informacje3 lutego 2018, 08:00,

Sportowa rywalizacja w Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

Po zakończonych feriach przychodzi czas na sportową rywalizację w “Grand Prix Piaseczna” w tenisie stołowym. Już w najbliższą sobotę 3 lutego 2018 roku zawodnicy po raz szósty w tym sezonie powalczą o punkty w klasyfikacji generalnej.

SPORTOWA RYWALIZACJA W GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM

Tradycyjnie w Piasecznie nie zabraknie atrakcyjnych nagród dla najlepszych oraz loterii numerków. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wylosowania koszulek z autografami reprezentantów Polski oraz 30-minutowego treningu z medalistką Mistrzostw Polski Seniorek oraz multimedalistką Mistrzostw Europy Juniorek, Klaudią Kusińską. To właśnie zawodniczka ekstraklasowego GLKS Nadarzyn będzie gościem specjalnym zawodów. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli możliwość zagrania z “Kusą”, a jeden szczęśliwiec zmierzy się z nią w treningu jeden na jednego.

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:
Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)
Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)
Kobiety (kobiety i dziewczyny)
Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)
Open (wszyscy zawodnicy – także Ci z licencją PZTS)

Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 – zgłoszenia do 9:30
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 – zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 – zgłoszenia do 12:30

Turniej odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie (sala GOSiR).
Turniej współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno.

Informacje12 lutego 2018, 08:00,

Konkurs Literacki na opowiadanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno ogłasza Konkurs Literacki na opowiadanie. Konkurs trwa od 1 lutego do 30 marca 2018 r. Ostateczny termin nadsyłania prac to 31 marzec 2018 r. Prace oceniane będą w kategorii wiekowej od 16 lat życia. Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedno opowiadanie.

KONKURS LITERACKI NA OPOWIADANIE

Celem konkursu jest propagowanie twórczości literackiej poprzez nagradzanie jej twórców, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody – bony książkowe. Nagrodzone prace zostaną wydrukowane w antologii Klubu Poszukiwaczy Słowa.

Regulamin Konkursu Literackiego na opowiadanie (pdf)