Informacje21 marca 2007, 00:00,

Spór o maszt przy ulicy Pięknej w Górze Kalwarii

W lutym 2006 roku Rada Gminy przegłosowała uchwałę umożliwiającą postawienie 40 metrowego masztu telefonii komórkowej przy ulicy Pięknej. Usytuowanie obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych i targu budzi kontrowersje. Mieszkańcy, do których ta informacja dotarła dopiero w 2007 roku zbierają podpisy pod protestem i żądają wyjaśnień. List otwarty wystosował radny powiatu piaseczyńskiego, Mateusz Baj, Redaktor Naczelny i Wydawca Nad Wisłą.

O finansowych kulisach głosowania (gmina miała dostawać 3,5 tys. miesięcznie tytułem dzierżawy gruntu) w 5 numerze Nad Wisłą pisze radny gminy poprzedniej kadencji Stanisław Fijka. W następnym numerze Nad Wisłą zostanie opublikowana odpowiedź na list otwarty podpisany przez burmistrz i przewodniczącego rady miejskiej. Streszczenie znajdziecie też na naszej stronie.

źródło: Gazeta podwarszawska Nad Wisłą
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje21 marca 2007, 00:00,

Uwaga na drogi gminne w Górze Kalwarii

Tego roku poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki. Woda stoi nie tylko na polach ale także na podwórkach. Wieloma drogami gruntowymi nie da się przejechać. Przestrogą niech będzie sytuacja z Czaplina. Gmina nie chce wypłacić odszkodowania kierowcy, który uszkodził auto na błotnistej drodze. Dlaczego? Po pierwsze: nie wezwał policji do spisania protokołu. Po drugie: widząc stan drogi nie powinien wyjeżdżać z podwórka. Hmmm... Przymusowy urlop wiosenny?

źródło: Gazeta podwarszawska Nad Wisłą