Informacje23 listopada 2017, 17:00,

SPOŁECZNICY I PATRIOCI KONSTANCINA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 listopada 2017 roku o godz. 18:00 w ramach działalności Klubu Historyczno-Patriotycznego, zapraszamy na wykład i prezentację multimedialną opowiadającą o mieszkańcach Konstancina-Jeziorny zaangażowanych w pracę dla dobra innych. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

SPOŁECZNICY I PATRIOCI KONSTANCINA

Do grona tego należą: Piotr Drzewiecki, Jadwiga Pate, Jan Wedel, Władysław Buchner, Adolf Dymsza, Julian Machlejd, Jerzy Hunter, Stefan Żeromski, Palowie, Kazimierz Szpotański, Hugon Seydel, Gustaw Wertheim i Józef Landau. Spotkanie z udziałem Tadeusza Wł. Świątka i Rafała Chwiszczuka z Fundacji Cultus.

Tadeusz Wł. Świątek i Rafał Chwiszczuk to pisarze, redaktorzy, varsavianiści, autorzy wielu książek i publikacji na temat Warszawy i okolic, dotyczących zarówno historii, jak i czasów współczesnych oraz dziejów wielu znamienitych mieszkańców nie tylko stolicy, lecz także sąsiednich miejscowości, w tym także Konstancina-Jeziorny. Mają na koncie także wspólne publikacje: polsko-angielską broszurę zatytułowaną „Warszawa Wielu Kultur”, przewodnik „Spacerkiem PoWoli”, „Warszawski Ruch Społecznikowski”, „Od Sawy do Kamy czyli kobiecy ruch społecznikowski”, „Królowa Wisła”. Niektóre z nich będzie można nabyć podczas spotkania.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 listopada 2017, 17:00,

Mieczysław Fogg - wspomnienia Michała Fogga w Złotokłosie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 listopada 2017 roku w godzinach 18:00 - 20:00 zapraszamy na wspomnienia Michała Fogga o Mieczysławie Fogg w Złotokłosie. W programie m.in. koncert piosenek artysty, wspomnienia rodziny Fogga. Miejsce: Złotokłos, ul. 3 Maja 30 (Klub Kultury). Wstęp wolny.

MIECZYSŁAW FOGG - WSPOMNIENIA MICHAŁA FOGGA W ZŁOTOKŁOSIE

Mieczysław Fogg, właściwie Mieczysław Fogiel – polski piosenkarz śpiewający barytonem lirycznym, którego kariera artystyczna rozpoczęła się w okresie międzywojennym i trwała przez kilka dziesięcioleci po zakończeniu II wojny światowej. Jego najbardziej znane utwory to: Tango milonga, To ostatnia niedziela, Jesienne róże, Pierwszy siwy włos, Mały biały domek, Już nigdy, Bo to się zwykle tak zaczyna.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie