Informacje1 grudnia 2018, 13:00,

Spiżarnia Musicalowa - III Karaoke Live w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


1 grudnia 2018 roku o godz. 14.00 Spiżarnia Musicalowa zapraszan na III Karaoke Live.W tegorocznej edycji motywem przewodnim będą cyfry i liczby. Na scenie wystąpią młodzi artyści Spiżarni Musicalowej, a towarzyszyć im będzie "licznie zgromadzona publiczność". Wstęp: słodycz lub kwiatek.  Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Zapraszamy.

Spiżarnia Musicalowa - III Karaoke Live w Tarczynie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 grudnia 2018, 15:00,

Kadry z Bukowiny - wystawa fotograficzna Grażyny Myślińskiej i Sławomira Olzackiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

9 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie zostanie otwarta wystawa fotograficzna pt. "Kadry z Bukowiny", autorstwa dwojga znakomitych fotografików: Grażyny Myślińskiej i Sławomira Olzackiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

KADRY Z BUKOWINY - WYSTAWA FOTOGRAFICZNA GRAŻYNY MYŚLIŃSKIEJ I SŁAWOMIRA OLZACKIEGO

Prezentowane na wystawie fotografie – jak czytamy w wydanym z tej okazji katalogu - przedstawiają Polaków oraz ludzi o polskich korzeniach, którzy mieszkają na terenie Bukowiny, historycznej krainy w Karpatach, położonej pomiędzy Karpatami Wschodnimi a środkowym Dniestrem. Bukowina, która była kiedyś księstwem koronnym monarchii austro-węgierskiej, a od zakończenia II wojny światowej w części należy do Rumunii, a w części do Ukrainy, jest do dziś szczególnym lecz mało znanym regionem Europy.

„Kadry z Bukowiny” powstały przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i stanowią część szerszego projektu który fotograficy realizują od kilkunastu lat. Zatytułowali go „Polacy na obrzeżach Rzeczypospolitej”. Celem projektu jest stworzenie portretu zbiorowego Polaków i potomków polskich osadników zamieszkujących Ukrainę, Rumunię, Węgry oraz Bośnię i Hercegowinę – bo i tam dotarli pod koniec XIX niezmordowani górale czadeccy. Pokazują swoich bohaterów w codziennych życiowych sytuacjach, w pracy, domu, odpoczynku. Pokazują kim są, gdzie pracują, jak świętują i wypoczywają.

Wystawie towarzyszyć będzie koncert muzyczny pt. „Nie tylko Piazzolla” w wykonaniu „DUO CELLO-GUITAR”: Bogusław Tomków – cello i Mikołaj Szenfeld – guitar

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie